streda - 24. apríla, 2024
, Ani seniorský vek nemusí byť nudný

Ani seniorský vek nemusí byť nudný

Pre mnohých mladých ľudí je život so seniormi v jednej a spoločnej domácnosti nepredstaviteľnou vecou. No v mnohých prípadoch je to len zdanlivý klam. Tento dojem v prvom rade vytvára spoločnosť ako taká, tým, že poukazuje len na negatívne situácie, ktoré sa týkajú stretu týchto dvoch generácií. Na základe toho sa ešte viac prehlbuje rozkol medzi nimi.

Čo vám pomôže

Aj keď je niekedy ťažké vcítiť sa do situácie toho druhého, mali by sme sa naučiť tolerovať aj to, čo sa nám nemusí javiť ako prirodzené. Každý mladý človek, by si mal vedieť vybudovať so staršou osobou dobré vzťahy. Veď aj tak sa raz dostane do tej istej situácie a bude mu tiež nepríjemné, ak sa k nemu mladší človek nezachová podľa jeho predstáv. Tiež by to mohlo platiť aj naopak. Nakoniec si možno s radosťou ale aj smútkom spomeniete na svojich starých rodičov a rodičov v momente, keď si sadnete za toaletný stolík, ktorý bol súčasťou ich života a vám pripomína nevšedné spoločné zážitky.

Spoločné aktivity

Spoločné aktivity sú presne jednou z možností, kde sa naučíte akceptovať prítomnosť tej druhej osoby. Môžete to vyskúšať na seniorskom pobyte v obľúbenom rezorte. Určite nájdete spoločné témy. Aj váš svet ich zaujíma a nie je im ľahostajné nič nové. Viac generačné bývanie je tiež výborným spôsobom, ako sa naučiť tolerancii. Toto je ďalšia  významná vlastnosť, na ktorej by ste mohli viac zapracovať.

Pohodlie a pokoj

V mladosti ste plní energie a chuti do života. Postupom času a s pribúdajúcim vekom energia klesá a to, čo ste v mladosti robili nebude samozrejmé niekedy už po päťdesiatke. Roky zanechávajú na tele určité stopy a jednotlivé orgány nemusia fungovať na plné obrátky. Starší ľudia tak začínajú preferovať pohodlnejšie riešenia. Neštítia sa obuť tenisky New Balance, ktoré sú jedným z nich. Nerobí im dobre ani hluk a veľký rozruch. Možno je to spôsobené aj starnutím buniek a v niektorých prípadoch aj ich odumieraním. Mali by sme si uvedomiť, že nikto z nás tu nebude večne a pomoc s pochopením môžeme neskôr potrebovať aj my.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

záhradné ploty, Najnovšie trendy pri stavbe oplotenia

Najnovšie trendy pri stavbe oplotenia

Stavba oplotenia sa neustále vyvíja a prichádza s novými trendmi a inováciami. S narastajúcim dôrazom …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *