štvrtok - 20. júna, 2024
, Top vlastnosti dobrého manažéra. Máte ich?

Top vlastnosti dobrého manažéra. Máte ich?

Vysoké školy s podnikateľským zameraným to rozoberajú od prvých prednášok a cvičení. Dokonca aj mnohé agentúry sa zaoberajú tým, ako úspešne naučiť niektorých majiteľov viesť svoje podniky. A keď náhodou natrafíte na nejakého riaditeľa, zistíte, že má od klasických definícií veľmi ďaleko. Možno je toho niekedy veľa, ale kto to má dnes ľahké. Preto si posvieťme ešte raz na všetky dôležité veci, ktoré charakterizujú dobrého manažéra.

Prejavy a nároky

Už samotné vedenie Ready Made spoločnosti nie je vôbec jednoduchý proces. Prepracovať sa všetkými zložitými úkonmi je naozaj náročné. Okrem toho sa musí dobrý manažér postarať o riadenie iných a nemenej dôležitých vecí. Mal by vedieť dobre komunikovať s ľuďmi, ktorých bude denne stretávať a v neposlednom rade aj zamestnávať.

Mal by svojim zamestnancom a pracovnému tímu dostatočne dôverovať a v zároveň mu to aj dokazovať. Efektívne vedenie, obľúbený štýl a firemná kultúra naozaj nemusia stačiť. V učebniciach sa to číta dobre, no prax je niekde inde.

Odborník vo svojej oblasti

Každý manažér podlieha niekoľkým vplyvom a jeho úlohou je im naozaj dostatočne odolávať. Popri tom by mal mať prehľad a svojej práci a práci jeho ľudí. Jednoducho by ho nemalo nič zaskočiť. Ani to, ak by mal vymeniť toner v tlačiarni, ktorú možno najviac využíva. Vedieť zastúpiť všetky úlohy je pre neho samozrejmosťou. V opačnom prípade, by si mal vedieť priznať aj porážku. Ak niečo nevie, jednoducho to povedať a poprosiť o pomoc. Koniec koncov aj on je človek, ako ktokoľvek iný.

Viesť ľudsky

Ľudský zdroj je naozaj dôležitá súčasť každej spoločnosti. Počas štúdia tohto odboru zistíte, že človek bol na začiatku považovaný len za doplnok stroja, ktorý musel obsluhovať. Dnes je tomu úplne inak a význam pracovníkov nabral iný smer. Každopádne aj dnes ostáva zdanlivo jednoduchá oprava tesnenia  naozaj významnou vecou. Ak nemáte v tíme spoľahlivého odborníka so skúsenosťami, originálny štýl riadenia je vám na nič. Akýkoľvek problém musí pohotový šéf vyriešiť sám a v prípade potreby poskytnúť odbornú pomoc a ísť príkladom.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

aditíva do nafty, Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Každý majiteľ motorového vozidla by mal mať na pamäti, že starostlivosť o motor nie je …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *