štvrtok - 18. júla, 2024
, September je bohatý nie len na úrodu, ale aj na podujatia

September je bohatý nie len na úrodu, ale aj na podujatia

Leto sa síce pomaly končí, ale kultúrne akcie v meste Martin stále pokračujú. Občania mesta si prídu na svoje aj počas mesiaca septembra.

Návštevníci mesta Martin, ale aj jeho obyvatelia sa počas septembra môžu tešiť na Martinské dožinky, ktoré sa uskutočnia 10. septembra od 10:00 do 18:00 hod. na Memorandovom námestí. V tento deň sa o 20:00 hodine predstaví aj  Will Johns Blues Band na Mestskej scéne, ide o výborného bluesového gitaristu a speváka z Veľkej Británie. O deň neskôr 11.9. je pripravená klasická rozprávka Princezná a Drak, predstavenie začína o 16:00 hodine rovnako na Mestskej scéne. Počas nasledujúce víkendu v dňoch 16. a 17. 9. sa uskutočnia hasičské dni v areáli SIM, pre návštevníkov sú pripravené ukážky hasenia, rôzne súťaže a hry pre deti s odmenou, koncerty Bon Jovi Revival a DeArt, ohňová show, diskotéka, ľudová hudba, tradičný jarmok ľudových remesiel, burza a bazár, snehová pláň a mnoho iného.  Od 16. do 22. septembra si nechajte auto doma a cestujte počas tohto týždňa v MHD v Martine zadarmo, stačí vám len vodičský preukaz. Tento projekt sa uskutočňuje na základe Európskeho týždňa mobility. Motto kampane je: Inteligentná a udržateľná mobilita – Investícia do Európy. V sobotu 17.9. o 13:00 hod. sa v Hviezdoslavovom parku uskutoční Turčiansky deň vína. Ide o festival vína a tradičných remesiel.  V nedeľu 18.9. od 10:00 do 15:00 hod. si budete môcť vymeniť, alebo kúpiť knižky na knižnej burze v záhrade SNM v Martine a v tento deň o 16:00 hodine je pripravená aj divadelná hra pre deti na Mestskej scéne s názvom Divadlo zo šuflíka – Klauniáda.

V závere septembra prichádza do Martina najdrsnejšia stand up comedy Temné kecy trip, a to už 23.9. o 20:00 hod. na Mestskej scéne. V sobotu 24.9. rovnako na Mestskej scéne o ôsmej hodine večer sa môžete tešiť na Stevie Clark Trio. Ide o svetoznámeho jazzového basáka, ktorý sa vracia do Európy spolu s Valterom Fischbacherom za klávesami a s Vajcom Deczim za bicími. A posledná sobota v mesiaci september sa bude niesť v duchu športu, 24.9. sa na parkovisku pri OC Tulip o 9:00 hod. uskutoční podujatie MCORŠ – kolieskové korčule, podujatie pre deti aj dospelých.

Vyberať si je naozaj z čoho. Preto si príďte užiť posledné letné dni na niektoré z týchto podujatí. Ponuka je pestrá a každý si príde na svoje.

, September je bohatý nie len na úrodu, ale aj na podujatia

Zdroj: martin.sk

Foto: zdroj

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Vertikal Martinky, Vertikal Martinky: Prvý ročník behu výsekom na Martinské hole

Vertikal Martinky: Prvý ročník behu výsekom na Martinské hole

V nedeľu 7. júla 2024 čaká nadšencov behu do vrchu skutočná výzva – beh výsekom zo …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *