nedeľa - 19. mája, 2024
, September v kine Strojár

September v kine Strojár

Ponúkame vám kompletný prehľad programovej ponuky kina Strojár na mesiac 2015.

HITMAN : AGENT 47 (12+)
Premiéra / akčný, krimi, thriller / USA / 2D.
1.9. o 17,30 h     

Agent 47 (Rupert Friend) nie je obyčajný človek, predstavuje vyvrcholenie desať rokov trvajúci tajný genetický výskum. Stojí na konci vývojovej rady, jeho existencia naväzuje na štyridsať šesť predchádzajúcich klonovaných agentov obdarených neuveriteľnou silou, rýchlosťou, vytrvalosťou a inteligenciou. Agent 47 je elitným a dokonalým zabijakom, ktorý bol pomocou genetických experimentov vyšľachtený ako dokonalý vražedný stroj. Jeho nadchádzajúcim cíeľom je korporácia, ktorá má v úmysle zmocniť sa vytvoreného génu a pomocou neho vytvoriť armádu zabijakov, ktorých schopnosti predbehnú dokonca i vlastnosti agenta 47. Uspeje? Alebo sa stane ich korisťou a zdrojom ďalšej skazy? V svojom osamelom boji sa 47 spojí s Katiou van Dees (Hannah Ware), mladou ženou, ktorá je schopná zodpovedať väčšinu otázok týkajúcich sa jeho pôvodu a zároveň stráži tajomstvo umožňujúce odhaliť a predovšetkým zničiť nepriateľskú korporáciu. Všetko smeruje k záverečnej epickej bitke…..
94 min
., titulky

PAPIEROVÉ MESTÁ (12+)
Dráma, romantický /USA
1.9. o 20,00 h
2.9. o 17,30 a 20,00 h

Po úspešnom filme Na vine sú hviezdy prichádza do kín film Papierové mestá, ďalší snímok natočený podľa románu spisovateľa Johna Greena.
Hrdinom príbehu je Quentin Jacobsen (Nat Wolf), normálny trochu bojazlivý chlapec, ktorý má od detstva rád svoju susedku s menom dlhým ako jej nohy: Margo Rothovou Spiegelmanovou (Cara Delevingne). Quentin je pravidelným svedkom jej neuveriteľných dobrodružstiev a takisto jej tajným ctiteľom.
A to až do jednej noci, keď mu Margo zaklope na okno a vytiahne ho na podivuhodnú trestnú výpravu namierenú proti jej bývalému priateľovi spojenú s vtipnou a niekoľkonásobnou pomstou. Vďaka tejto nočnej výprave sa Quentonovi  nie len splní sen o zblížení s tajnou láskou, ale prežije aj dobrodružstvo, ktorému sa skôr vyhýbal.
Lenže druhý deň ráno ich dobrodružstvo skončí a nastane nový deň. Margo v škole chýba. A aj ďalšie dni. Quentin začne pátrať a skoro si uvedomí, že Margo miluje záhady a takisto, že pre neho zanechala určité stopy a zašifrované odkazy. Ako veľmi ju vlastne pozná? A čo sú to tie papierové mestá o ktorých Margo hovorila? A tak ho vďaka Margo čaká ďalšia dobrodružná výprava, na ktorej ho tentoraz sprevádzajú jeho najlepší kamaráti. Ale už to nie je výprava za pomstou, ale cesta za záhadou menom Margo Roth Spiegelmanová a možno takisto za veľkou láskou.
119 min., titulky

AMERICAN ULTRA (12+)
Premiéra, akčný, komédia / USA / 2D
3.9. o 17,30 h
4.9. nepremieta
5.9. – 7.9. o 20,00 h

NIČ NIE JE NEBEZPEČNEJŠIE AKO SPIACI AGENT NA TRIPE.

Akčná komédia s Kristen Stewart a Jessom Eisenbergom v hlavných úlohách zaručene pobaví každého! Večne zhulený Mike žije v malom ospalom mestečku spolu so svojou priateľkou Phoebe a nezaujíma ho nič iné, len tráva. Pracuje ako predavač v obchode a jeho jedinou starosťou je zohnať kvalitný matroš. Nikdy by ho nenapadlo, že by mohol aj omnoho závažnejšie problémy …až kým sa jednej noci pri jeho aute neobjavia neznámi ľudia. Mike prekvapene zisťuje, že je spiacim agentom. Bohužiaľ ale jedným z tých, ktorí sú určení na likvidáciu. Zrazu má v pätách bandu zabijakov a nezostáva mu nič iné, len pozbierať odvahu a začať bojovať ako za starých čias. Ale dokáže si na niečo spomenúť po tom množstve jointov?
96 min., titulky

KURIÉR : REŠTAR (12+)
Premiéra / akčný / Francúzsko / 2D
3.9. – 4.9. o 20,00 h

Bývalý žoldnier pre zvláštne vojenské operácie, Frank Martin (Ed Skrein), momentálne žije menej nebezpečným životom. Teda aspoň si to myslí. Pracuje ako kuriér najrôznejších typoch zásielok pre rôznych pochybných zákazníkov. Táto práca vyžaduje chladnú hlavu, excelentné vodičské schopnosti a občas tiež precízne schopnosti zabijaka. Keď Franka navštívi otec (Ray Stevenson), naplánujú si spoločný, odpočinkový víkend. Ten sa však zmení v katastrofu. Rafinovaná a okúzľujúca Anna (Loan Chabanol) a jej tri zvodné spoločnice najmú Franka, aby im pomohol zorganizovať bankovú lúpež storočia.Frank musí využiť všetky svoje schopnosti, ale hlavne skúsenosti s rýchlou jazdou, aby sa pokúsil v lúpeži predbehnúť šéfa presláveného ruského gangu. Netuší, že je vtiahnutý do nebezpečnej hry vypočítavých žien, ktoré prahnú po pomste…
90 min., titulky

RYTMUS – SÍDLISKOVÝ SEN (12+)
dokument / SR, ČR / 2D
4.9. – 7.9. o 17,30 h

Napriek tomu sa z rómskeho čašníka vyrastajúceho v “gádžovskej” rodine stala za 8 rokov nakrúcania filmu známa osobnosť, idol mládeže. Vydáva albumy v desaťtisícových nákladoch, bol porotca Superstar a na internete jeho videá zhliadlo viac ako 200 miliónov užívateľov. Intímne spovede Rytmusových najbližších vykreslia komplikovanú skladačku jeho komplikovanej osobnosti. V Rytmusom živote si mnohí z vás nájdu aj ten svoj príbeh. Pochopia, že sídliskový sen nie je o drahých autách, retázkach a hodzinách, ale o niečom úplne inom. Filmom odkrývame zložité vzťahy rodiny, ktorých je v Čechách a na Slovensku stále viac. Rodiny, kde každý jej člen má iné priezvisko, kde musíte používať prívlastky nevlastný, vlastný či biologický ale najmä rodiny, ktorá 38 rokov zápasí s rasizmom okolia ale paradoxne aj s láskou v jej vnútri. 
90 min
., slovenská verzia

NIKDY NIE JE NESKORO (12+)
Premiéra / komédia, dráma, hudobný / USA / 2D
10.9. – 13.9. o 17,30 h 

Oskarová Meryl Streep ukáže svoj herecký a spevácky talent v úlohe svojráznej rockerky Ricki Rendazzo, ktorá sa po rokoch vracia k rodine, ktorá ju vôbec nečaká s nadšením. Skvelá Meryl Streep, držiteľka troch Oscarov, to tentoraz poriadne roztočí ako neskrotná hardrocková speváčka vo vynikajúcej komédii o tom, že na niektoré veci nie je nikdy neskoro… najmä, ak ide o vašu rodinu. Ricki je telom i dušou rockerka, ktorá hudbe obetovala úplne všetko. Teraz sa vracia k rodine, aby sa pokúsila veci napraviť. No ľahké to nebude. Doma ju nikto nečaká s otvorenou náručou a už vôbec nie jej tri dospelé deti. V role jej dcéry Julie sa predstaví Mamie Gummer, skutočná dcéra Meryl Streep.
101 min., titulky

GANSTER KA (12+)
Premiéra / krimi / ČR / 2D
10.9. – 12.9. o  20,00 h 

Radim Kraviec alias Káčko sa vyznačuje vysokou inteligenciou a talentom pre dokonalý podvod. Kde iní siahajú po zbrani, on využíva lsti, armády právnikov a monštruózny kapitál. Bez mrknutia oka okráda štát o miliardy korún. Je si ale dobre vedomý hranice, ktorú nesmie prekročiť. Tou hranicou je fyzická eliminácia kohokoľvek zo svojho okolia. Vďaka kontaktom na politickej scéne pripravuje triumfálny kus – ovládnutie ČEPRA, spoločnosti, ktorá kontroluje všetky zásoby pohonných hmôt v republike. Ak sa to podarí, bude to „obchod“ storočia. Káčka nečakane zradí jeho pravá ruka. Príbeh je založený na skutočných udalostiach. Gangster Ka skúma mechanizmus organizovaného zločinu, vnáša svetlo do miliardového tunelu a snaží sa objektívne ukázať zrod skutočného gangstra. V réžii Jana Pachla (seriál Cirkus Bukowsky), ktorý je i autorom scenáru na plátne excelujú známe herecké tváre.
90 min., česká verzia

ULETENÁ PARÍŽANKA – AKO ZBALIŤ PRINCA
Premiéra / komédia / Francúzsko
13.9. o 20,00 h
14.9. o 17,30 h

Keď je tridsaťročná Camilla – blbka od narodenia vyhodená z ďalšieho zamestnania, rozhodne sa nadobro skončiť s ordinérnym spôsobom života. Cieľ je jasný: zaslúži si mať lepší život, než zbytok ľudstva. Nemôže sa predsa takto trápiť – jazdiť verejnou dopravou s ostatnými ľuďmi alebo pracovať pre šéfa so smradľavým dychom! Nie – Camilla si zaslúži oveľa viac. Jedinou vhodnou možnosťou je stať sa šľachtičnou. Aby už nikdy nemusela pracovať a mohla tráviť svoj voľný čas s VIP osobnosťami ako sú Jay Z, Beyoncé alebo Vanessa Paradis, rozhodne sa opustiť Francúzsko a odletieť do Veľkej Británie. Práve tam sa nachádza posledný slobodný princ, ktorý nemá žiadnu vadu (aj keď je to ryšavec, ale čo už) a ktorý je vo vhodom veku – princ Harry. Aj keď sa brány Buckinghamského paláca nie a nie otvoriť, Camilla je rozhodnutá, že s princom to bude láska na prvý pohľad.
82 min
., titulky

LABYRINT : ZHORENISKO (12+)
Premiéra / akčný, fantasy, sci-fi / USA / 2D
18.9. –20.9. o 17,30 h
21.9. o 17,30 a 20,00 h

V ďalšom pokračovaní Labyrintu čelí Thomas a jeho kamaráti Placeri zatiaľ najväčšej výzve: hľadajú informácie o tajomnej a mocnej organizácii známej ako W.C.K.D. Cesta ich zavedie do Spáleniska, pustej krajiny, ktorá je plná nepredstaviteľných prekážok. Placeri sa spojí s bojovníkmi odporu, zasiahnu vrchné velenie W.C.K.D. a odhalia tak šokujúce plány, ktoré na nich boli pripravené…
??? min
., titulky

OČAMI FOTOGRAFKY (12+)
Premiéra / dokument / SR / 2D
18.9. – 20.9. o 20,00 h

Zuzana Mináčová patrí dodnes k najväčším osobnostiam slovenskej i českej fotografie. Ako dieťa zažila hrôzy druhej svetovej vojny, o ktorých sa rozhodla po prvýkrát prehovoriť.
Filmy režiséra Mateja Mináča preslávili príbehy o sirovi Nicholasovi Wintonovi, ktorý počas 2. svetovej vojny zachránil stovky židovských detí. Teraz režisér Mináč zdokumentoval osud jedného z tých, čo nemali to šťastie dostať sa včas do bezpečia Wintonovým vlakom. Je to osud jeho vlastnej matky, energickej 84 ročnej Zuzany Mináčovej, ktorá patrí k najväčším osobnostiam slovenskej i českej fotografie. Vystavovala v 30 krajinách a jej fotografie svetových filmových hviezd z festivalov sú legendárne. A predsa túto úspešnú optimistickú ženu celý život prenasleduje desivé tajomstvo z detstva. Jedinou možnosťou, ako sa zmieriť s minulosťou bolo vyrozprávať celý príbeh.
81 min., slovenská verzia

EVEREST
Premiéra / dobrodružný, dráma / USA, V. Británia / 2D, 3D
24.9. o 17,30 h
25.9. a 27.9. nepremieta
26.9. o 20,00 h
28.9. o 17,30 h
29.9. o 20,00 h

Film inšpirovaný neuveriteľnými udalosťami pri pokuse dosiahnuť vrchol najvyššej hory sveta Mount Everest dokumentuje hrôzostrašnú cestu dvoch rôznych expedícií, ktoré prekračujú svoje hranice pri jednej z najsilnejších snehových víchric, ktoré ľudstvo zaznamenalo. Ich bojovnosť je testovaná najtvrdšími prírodnými elementmi na planéte. Horolezci musia čeliť zdanlivo neprekonateľným prekážkam, kvôli ktorým sa ich celoživotná posadnutosť mení na boj o prežitie.
122 min
., titulky

STÁŽISTA (12+)
Premiéra / komédia / USA / 2D
24.9. o 20,00 h
25.9. a 26.9. nepremieta
27.9. – 28.9 o 20,00 h

Robert de Niro hrá vo filme Stážista Bena Whittakera, 70-ročného vdovca, ktorý zistí, že na dôchodku to nie je také, ako si vysníval. Chopí sa príležitosti a vráti sa späť do pracovného kolobehu ako stážista online fashion stránky, ktorú vlastní Jules Ostin (Anne Hathaway). Skvelá komédia pre všetky vekové kategórie dámskeho a pánskeho publika.
112 min., titulky

EUROKINO O OSEMNÁSTEJ

ÚŽASNÝ BOCCACCIO (15+)
Premiéra / historický, dráma / Taliansko, Francúzsko / 2D
15.9. o 18,00 h

„Podľa majstrovského diela DEKAMERON” Florencia, 13. storočie, šíri sa mor. Traja chlapci a sedem dievčat sa rozhodne ujsť z mesta a hľadajú útočisko v prírode – ďaleko od strašných následkov choroby. Krátia si chvíľu rozprávaním príhod – môžu byť o čomkoľvek ale jedno musia mať spoločné – musia byť o láske. O láske, ktorá im pomôže zabudnúť na neistú a ťažkú dobu, v ktorej žijú…
122 min., titulky

1001 GRAMOV (15+)
Premiéra / dráma / Franc., Nórsko, SRN / 2D
29.9. o 18,00 h    

„Nie všetko, čo sa ráta, sa dá spočítať a nie všetko, čo sa dá spočítať, sa ráta.“ Albert Einstein”
V novom filme 1001 gramov sa Bent Hamer po prvýkrát zameriava výhradne na krehký emocionálny život ženskej postavy, nórskej vedkyne Marie (Ane Dahl Torp), ktorý korešponduje s jej odborným zameraním. Marie je jedným z poverených strážcov prototypu národného kilogramu, predmetu tvoreného z 90% platiny a z 10% irídia. V podobne krehkej rovnováhe sa nachádza i Mariin citový život, ktorý vo filme prejde hneď niekoľkými skúškami. 1001 gramov v duchu typického Hamerovho minimalizmu skúma komorné nuancy osamelej a príliš organizovanej postavy. Opäť sa tu ozýva nenápadný refrén Hamerovej tvorby: práve najvšednejšie udalosti majú často tu najväčšiu váhu.
93 min., titulky

FILMOVÉ PREDSTAVENIE PRE DETI

Uuups ! Archa je fuč… (3+)
Premiéra / animovaný, rozprávka, rodinný / SRN, Belgicko, Luxemburgsko / 3D
1.9. o 15,30 h

Je koniec sveta! Blíži sa obrovská povodeň, dostatočne veľká na vyhubenie všetkého života na Zemi. Tvorčekovia Dejv a jeho syn Finík, dvaja malí Raťafáci, sa dostali na Noemovu archu na poslední chvíli za pomoci Grumpíkov Lísky a ich dcéry Ley. Keď však archa vypláva, Finík a Lea na nej omylom nie sú. Pravé dobrodružstvo tak pre nich teraz začína. Pri hľadaní cesty späť na archu budú musieť spoločne premôcť nielen lstivých nepriateľov, ale taktiež nájsť nových kamarátov a uvedomiť si, na čom v živote skutočne záleží. Podarí sa naviac zachrániť Finíkovi život svojho otca a zaistiť sympatickým Raťafákom miesto na arche?
94 min., slovenský dabing

MIMONI (3+)
Animovaný, komédia / USA / 2D, 3D
5.9. o 15,30 h/2D
6.9. o 15,30 h /3D

Zmyslom života Mimoňov bolo odjakživa slúžiť tomu najväčšiemu zloduchovi široko ďaleko. Keď nikoho takého nemajú, upadajú do depresií. Našťastie Kevin, Stuart a Bob sa rozhodnou ťaživú situáciu vyriešiť. Vyrazí na zraz zločincov, aby sa dali do služieb najhoršej gaunerky všetkých čias – Scarlet Odkráglovej.
95 min., slovenský dabing

MALÁ Z RYBÁRNE (7+)
Premiéra/ animovaný, bábkový/ ČR / 2D
12.9. – 13.9. o 15,30 h

Hlboko pod morskou hladinou, doprevádzaný rybím orchestrom, rozpráva hlas more príbeh Morského kráľa a jeho dcéry Malé. Rovnako ako mnohí iní opustil kráľ so svojou staručkou matkou a tromi dcérami — Malou, Prostrednou a Najstaršou — vydrancované vody a odišli žiť medzi ľudí. V tmavom rybárskom domčeku uprostred prístavnej štvrte plnej prisťahovalcov žijú teraz jednotvárny život plný práce a osamelosti. Jedného dňa vstúpi do ich rybacieho obchodu sebavedomý, pohľadný, ale nepríjemný mladý muž — Baron. Malá je mužom i dunivou hudbou, ktorá ho doprevádza, očarená. Od tejto chvíle sa život Malej a jej rodiny zmení….
71 min., česká verzia

MUNO : STRÁŽCA MESIACA (3+)
Premiéra / animovaný, dobrodružný / Francúzsko / 2D, 3D
18.9. o 16,00 h
19.9. – 20.9. o 15,30 h
21.9. o 16,00 h

Malému Munovi sa dostane nečakanej pocty – dostane za úlohu strážiť Mesiac. Je však ešte príliš neskúsený, a tak sa jeho vinou nielen Mesiac, ale i Slnko ocitnú v ohrození. Aby napravil svoju chybu, musí sa spolu so svojim priateľmi vydať na nebezpečnú cestu za zlým Titánom, aby oslobodil nebeské telesá z jeho zajatia a vrátil im miesto na oblohe.
85 min., slovenský dabing

PROGRAM FILMOVÝ KLUB ALTERNATÍVA

DIVOKÉ HISTORKY (Relatos salvajes) (15+)
Argentína, Španielsko
réžia Damian Szifrom, r. 2014, far.,
122 min., titulky, 2D
9. 9. 2015      17.30 h

Každému raz rupnú nervy… alebo šesť divokých historiek, ktoré spája téma pomsty a drobných i väčších nespravodlivostí či krívd. Človek sa im nedokáže brániť, ak nechce prekročiť hranice zákona, či dobrých mravov. Ale čo je veľa, to je veľa.  Hrdinovia filmu sa v rôznych situáciách dostávajú do bodu, kedy im dochádza trpezlivosť. Rozhodnú sa vziať osud do vlastných rúk a s ľudskou malosťou, byrokraciou, či vypočítavosťou si to vybavia s intenzitou rozzúreného zvieraťa. Túto výnimočnú čiernu komédiu koprodukovali bratia Almodóvarovci a priniesli do kín film o tom, že nervy raz môžu rupnúť naozaj každému. Pocity hnevu sú v ňom vyobrazené univerzálne, rovnako ako uvoľňujúci účinok smiechu, ktorý sa dostaví pri každom zo šiestich prekvapivých rozuzlení…..


KOZA (15+)
Slovensko, ČR
réžia Ivan Ostrochovský, r. 2015, far.,
75 min., slovenská verzia, 2D
16.9. o 17,30 h

Príbeh bývalého olympionika, rómskeho boxera Petra Baláža, prezývaného Koza, ktorý sa po rokoch bez tréningov rozhodne vstúpiť do ringu. Aby zarobil a aby zabránil svojej družke nechať si vziať dieťa. So svojím „manažérom“ Zvonkom sa vydávajú na „turné“, v ktorom však nesvietia reflektory slávy a nejde o víťazstvá, ale o to koľko úderov dokáže Koza zvládnuť.

AFERIM ! ( Aferim !) (15+)
Rumunsko, Bulharsko, ČR, Franc.
réžia Radu Jude, r. 2014, far.,
108 min., titulky, 2D
23.9. o 17,30 h

Príbeh filmu sa odohráva vo Valašsku na začiatku 19. Storočia, teda v čase, keď sa Rumunské kniežatstvo vydalo na cestu pomalej modernizácie, ale ešte stále existovali sociálne javy súvisiace so starými časmi a zastaranou mentalitou. Jedným z nich bolo rómske otroctvo, ktoré pretrvávalo od 13. až do konca 19. storočia.

KLUB BITKÁROV (Fight club) (15+)
USA, SRN, réžia David Fincher, r. 1999, far.,
139 min., titulky, 2D
30.9. o 17,30 h

Filmová ikona konca deväťdesiatych rokov o absolútnej strate hodnôt, anarchistických hlbinách v každom z nás a živote v permanentnom déjà vu konzumnej spoločnosti. Mainstreamový film, ktorý úplne narušil pravidlá mainstreamu ukázal na veľkom plátne šokujúce násilné scény, obnažené pohlavné orgány a inteli­gentný terorizmus. Komplikovaná dejová skladačka adap­tujúca rovnomenný a podobne prevratný román Chucka Palahniuka pracujúci s odvekým motívom dvojníka. Katalógy z IKEA, Meat Loafove poprsie, päste v tme, tučniaci, liposukcia a mydlo. Snímka, ktorý bude za sto rokov vo všetkých učebniciach o dejinách filmu.

ON LINE NA : www.dostrojar.sk,     email : kino@dostrojar.sk

pokladňa kino Strojár na tel. čísle 043 / 4224994

Upozornenie: rezervované vstupenky si vyzdvihnite včas, rezervácie sa automaticky rušia 15 min. pred začiatkom filmového predstavenia.
Pokladňa je otvorená v dňoch : pondelok – sobota od 17,00 – 20,00 h, a 30 min. pred každým filmovým predstavením. Zmena programu vyhradená.

Od 1. septembra nájdete v kine Strojár novootvorenú kaviareň – Cinema Café. Pre svojich zákazníkov ponúka nealko nápoje, káva, víno, pochutiny, Pop Corn.

, September v kine Strojár

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja organizuje 23. septembra 2017 krajskú postupovú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *