sobota - 18. mája, 2024
, Septembrová nádielka džezu na Jazz Fest Žilina

Septembrová nádielka džezu na Jazz Fest Žilina

Druhý ročník dvojdňového festivalu Jazz Fest Žilina prináša koncerty plné džezu. Na svoje si prídu milovníci tradičného džezu, rovnako aj nadšenci súčasného európskeho džezu. Súčasťou festivalu bude nová medzinárodná súťaž mladých džezových interpretov. Festival začína v malej sále žilinského konzervatória v piatok 26. septembra 2015. Organizátorom je mesto Žilina v spolupráci s Mestským divadlom Žilina a Občianskym združením GIG.

Na jednom z posledných podujatí tohtoročného Žilinského kultúrneho leta sa nám predstavia finalisti novej medzinárodnej súťaže Žilina International Jazz Contest. Súťaž je určená pre mladé kapely a zoskupenia všetkých hudobných tendencií a štýlov, ktoré interpretujú džezovú hudbu. Finále súťaže bude prebiehať naživo v dňoch 25. a 26. septembra v Malej sále Konzervatória Žilina.

Počas dvojdňovej súťaže vás čakajú koncerty plné džezu. V piatok sa ako prvý finalista predstaví OLÁH KRISZTIÁN TRIO (HU), ktorého repertoár sa skladá z vlastných kompozícií, džezových štandardov, ale aj interpretácií klasických skladieb. Po ňom bude nasledovať BALASZ BALOGH QUINTET (HU/AT/ME), v ktorom vystúpia hudobníci ako Filip Gavranovic, Thomas Wilding, Thomas Froschl či Lajos Toth.

Sobotu otvorí projekt popredného slovenského klaviristu Ľudovíta Kotlára ĽUDO KOTLÁR TRIO (SK/PL), ktorý sa hlási k odkazu tria Reda Garlanda a Sonnyho Clarka. Súťaž uzavrie kvartet MATYAS GAYER/SANDOR MOLNAR QUARTET (HU/UA).

Návštevníci, ktorí si zakúpia vstupenku na ŽILINA INTERNATIONAL JAZZ CONTEST získavajú 20% zľavu na koncert Bratislavských jazzových dní v Žiline, ktorý sa bude konať dňa 23. októbra, na ktorom sa predstaví aj víťaz tejto súťaže.

Predpredaj vstupeniek: v pokladni Mestského divadla Žilina (14.00 – 18.00 hod.). Cena: 7 € na 2 dni, 5 € na 1 deň.

Viac informácií o festivale a program nájdete na: www.zilinajazz.com alebo www.facebook.com/zilinajazz.

Autor: Pavol Čorba/hovorca mesta Žilina
Foto: BALASZ BALOGH QUINTET (HU/AT/ME)

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja organizuje 23. septembra 2017 krajskú postupovú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *