streda - 24. apríla, 2024
, Sima Martausová vás láka na Čokoládu

Sima Martausová vás láka na Čokoládu

Očarujúca Sima Martausová má ďalšiu veselú pesničku, ktorá je dokonalým odrazom jej radosti zo života. Singel „Čokoláda“ oslavuje túto obľúbenú pochúťku, ale je aj metaforou. Tmavá sladkosť je v  piesni jednoducho zosobnením čohokoľvek, čo dokáže urobiť človeka šťastným.

Sima stihla k skladbe nakrútiť aj zaujímavý videoklip. Vznikal v prírodnom prostredí v okolí Ľubochne, Komjatnej, v Smrekovici a dokonca vo Vlkolínci, ktorý je zapísaný v Zozname svetového dedičstva UNESCO.Singel vznikol tak ako sme u Simy zvyknutí – spontánne a na naozaj netradičnom mieste. „Pieseň som zložila veľmi jednoducho, keď sa raz pokazil vlak oproti továrni na čokoládu v Trnave a kým ho opravovali, tak som začala skladať. Okrem toho, že ma inšpirovala práve tá situácia, že vlak stál hneď oproti továrni na čokoládu, tmavá čokoláda patrí k mojim obľúbeným sladkostiam. Tú u mňa doma nájdete vždy. V tejto piesni však čokoláda pre mňa znamená niečo, čo človeka robí šťastným. Myslím, že každý dokáže vo svojom živote nájsť to svoje jednoduché „niečo“ a každý sám sebe môže byť akoby tou „továrňou“ na radosť, vyjadrila svoju filozofiu Sima Martausová.

„Keďže pieseň je o radosti zo života, snažili sme sa v klipe zachytiť všetko krásne – nádhernú slovenskú prírodu, ľudí, rôzne maličkosti, ktoré tiež môžu človeka robiť šťastným. Som v ňom sama sebou. Zábery sú myslené skôr metaforicky, aby si každý v nich našiel niečo svoje. V klipe je aj jedno ďalšie dievča – Aďka Kubasová, ktorej vášeň je pečenie vlastných koláčikov. Tiež nehrá nejakú úlohu, ale je tam sama sebou. To sa mi na tom páči najviac,“ dodala Sima Martausová.

Pesničku zaspieva Sima aj na aktuálnom turné, na ktoré ide s Dievčenským speváckym zborom Slovenského rozhlasu. Kvôli tejto netradičnej koncertnej šnúre však singel dostane špeciálnu podobu.

„To, akú bude mať podobu ešte uvidíme, ale určite si nechám poradiť aj od dirigenta zboru Adriana Kokoša a spolu niečo vymyslíme. Trénovať začneme na jeseň. Aďo Kokoš už pomaly vymýšľa pre dievčatá aranžmány, ja si spisujem tiež svoje predstavy a robím pomaly playlist. Zaradila som do neho aj mnoho nových skladieb, ktoré sú také moje srdcovky, preto som rada, že sa o ne budem môcť podeliť so svojimi fanúšikmi. Veľmi sa teším! Bol to taký môj malý sen, aby som niekedy mohla ľuďom predviesť svoje piesne aj v inej podobe. Dievčatá sú veľmi šikovné a veľmi sympatické, tak verím, že budeme mať pekný spoločný čas a že aj ľudia budú spokojní,“ uzavrela s úsmevom Sima Martausová.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Sima Magušinová a Zuzana Smatanová, Sima Magušinová a Zuzana Smatanová naspievali spoločnú pieseň Duše divoké

Sima Magušinová a Zuzana Smatanová naspievali spoločnú pieseň Duše divoké

Po skladbe Prichádza pokoj, predstavuje speváčka Sima Magušinová ďalšiu novinku z pripravovaného albumu. Spolu so Zuzkou …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *