streda - 19. júna, 2024
, Skladba s dvoma tvárami od Mira Žbirku

Skladba s dvoma tvárami od Mira Žbirku

Len tri dni po vydaní nového albumu MIRO, ktorý vyšiel vo vydavateľstve Universal Music 18. septembra 2015, posiela Miro Žbirka do rádií nový singel Live.

K nemu nakrútil pod režisérskym vedením jeho syna, Davida nový klip. David si prvé režírovanie otca veľmi pochvaľoval. A vôbec ho nešetril. Klip, ktorý vznikal vo francúzskom Cannes je poriadne akčný.

„Bola to naša prvá spolupráca a myslím, že nám to celkom dobre fungovalo. David ma naozaj nešetril a vymyslel mi celkom dramatický záver. A tak sme pri nakrúcaní upútali pozornosť mnohých Francúzov na pláži,” s úsmevom zhodnotil spoluprácu so synom-režisérom Miro Žbirka.

Klip, ktorý vznikal vo francúzskom Cannes je poriadne akčný. Ako to všetko nakoniec Miro Žbirka zvládol si môžete pozrieť tu:

Singel LIVE má okrem slovenskej verzie, ktorú otextoval Kamil Peteraj, aj anglickú s textom Petea Browna. Má názov I’m with you a aj k nej je nakrútené video, ktoré sa od slovenskej verzie líši jemným detailom. Pozornému divákovi to určite neujde.

Nový album MIRO uvedie Miro Žbirka do života dvoma špeciálnymi koncertami s hviezdnymi hosťami. Prvý bude v Prahe 13.10. v klube Jazz Dock a uvidia ho len pozvaní hostia a médiá. Slovenskí fanúšikovia získali privilégium a 15.10. budú môcť byť pri tomto nevšednom zážitku v bratislavskom Véčku osobne. V predaji je iba limitovaný počet 250 vstupeniek. Ich majitelia budú spolu s pozvanými hosťami a médiami vidieť krst nového albumu, vystúpenie hostí z Anglicka, špeciálny koncert Mira Žbirku a exkluzívne vystúpenie textára legendánych CREAM Peta Browna so synom basáka Cream Jacka Brucea – Malcolmom Bruceom.

V predpredaji ostalo už len zopár posledných vstupeniek a čoskoro bude vypredané. Na tomto špeciálnom koncerte sa odštartuje aj predaj vstupeniek na turné, ktoré príde „do roka a do dňa”. Podrobnosti budú avizované na facebooku a webstránke Mira Žbirku.

Album MIRO sa nahrával v štúdiu Abbey Road s producentom Robom Cassom. Spolupracovali na ňom legendy ako Manfred Mann, či Pete Brown, dvorný textár kapely Cream, beatník a básnik, autor dnes už kultových skladieb Sunshine Of Your Love, či White Room. Práve jeho silné zaujatie a nadšenie pre skladby Mira Žbirku rozhodli o tom, že sa polovica dvojalbumu nahrala po anglicky. Na slovenskú časť albumu napísal texty Miro Žbirka a dve z ôsmych skladieb otextoval jeho dlhoročný spolupracovník, básnik a textár Kamil Peteraj.

Autor: Dominika Dirgasová/Universal Music s.r.o.
Foto: Universal Music
Video: youtube.com

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

BuranoWski, BuranoWski prichádza s jednoduchým posolstvom – Ži

BuranoWski prichádza s jednoduchým posolstvom – Ži

Tomáš Buranovský a.k.a BuranoWski sa hlási s novou skladbou Ži. „ Často krát sa v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *