utorok - 18. júna, 2024
, Skupina HEX má novú skladbu „Pridaj sa k nám“,  naspieval ju Ďuďo!

Skupina HEX má novú skladbu „Pridaj sa k nám“, naspieval ju Ďuďo!

Skupina HEX prichádza s novým jedinečným singlom „Pridaj sa k nám (Keď sme s vami)“. Nová pieseň vznikla pri príležitosti 30-eho výročia kapely na hudobnej scéne a jej text je zložený z názvov skladieb a z častí textov obľúbenej skupiny. Pieseň „Pridaj sa k nám (Keď sme s vami)“ naspieval Peter „Ďuďo“ Dudák ako demonahrávku a chalani ju teraz dokončili v štúdiu.

Čo bolo výzvou?

„Pridaj sa k nám“ spieva v novej piesni Peter „Ďuďo“ Dudák, ktorý je aj autorom hudby. Text má na konte Martin „Fefe“ Žúži. „Po novom roku prišiel Ďudo s nápadom, aby som napísal text, ktorý by zaujímavým spôsobom sumarizoval našu kariéru. Napadlo ho, že text by sa mohol skladať z názvov našich pesničiek a z častí našich textov. Bola to celkom výzva, nechcel som totiž iba bezducho pospájať jednotlivé názvy. Pokúsil som sa z nich vytvoriť príbeh o nás. O tom, že hranie pre ľudí je našim životom a naši fanúšikovia sú neoddeliteľnou súčasťou príbehu skupiny HEX, konštatuje textár HEXu Martin „Fefe“ Žúži.

Na produkcii novej skladby sa okrem skupiny HEX podieľal aj Adam Kuruc, ktorý rovnako ako Ďuďo, vyštudoval kompozíciu. Má na konte spoluprácu napríklad so speváčkou Katkou Knechtovou. „Ten pocit, ako všetci s radosťou pristúpili k nahrávaniu, bol neopakovateľný. Ďuďo tam bol proste s nami, akoby neodišiel. Ja osobne sa veľmi teším z tejto pesničky, pretože sme ju chystali ešte všetci spolu a pri tvorbe bolo aj to povestné tvorivé napätie, ktoré nás vždy posúvalo ďalej,“ prezradil Tomáš „Yxo“ Dohňanský.

Vokály naspievali Lasky zo skupiny Para a Tomáš Sloboda zo skupiny Le Payaco spolu s členmi kapely HEX. V štúdiu sa zišli aj Ďuďova dcéra Mária, Yxova dcéra Hanka, Fefeho syn Sebastian, Tybykeho dcéra Karolína, Šarkanova dcéra Ela a dcéra Tomáša Slobodu Liliana. „Ďuďo to naspieval fakt pekne. Mne sa ušlo pohladiť jeho spev takými nenápadnými vokálmi. Ťažko opísať slovami veľmi zvláštnu, na jednej strane melancholickú a zároveň veľmi pozitívnu náladu, ktorá bola v štúdiu. Okrem HEXákov a našich kamarátov v jednej chvíli pred mikrofónom stáli aj všetky naše deti a spievali sme spolu ako zbor. Zimomriavky…“ neskrýva radosť Peter „Šarkan“ Novák.

Koncerty budú špeciálne

K novinke vznikol klip, ktorý je mixom záberov z nahrávania v štúdiu a archívu kapely HEX. „V klipe sa objavia zábery z histórie až po súčasnosť.  Kvalita záznamu sa rokmi menila, ale to nič neubralo na výpovednej hodnote materiálu,“ vysvetľuje bubeník a archivár kapely Tibor „Tybyke“ Szabados.

Novú skladbu „Pridaj sa k nám (Keď sme s vami)“ zahrá kapela aj na troch exkluzívnych výročných koncertoch 22.11 v Bratislave, 26.11. v Žiline a 27.11. v Košiciach. HEX sa predstaví v zostave Martin „Fefe“ Žúži, Tomáš „Yxo“ Dohňanský, Tibor „Tybyke“ Szabados, Peter „Šarkan“ Novák, gitarista Laci Tvrdý a na trúbku zahrá Peter Letovanec.

„Tieto koncerty budú naozaj špeciálne. Aj zloženie hostí napovedá tomu, ako Ďuďa a kapelu HEX vnímajú muzikanti na Slovensku a že nás majú dlhé roky radi. Každý koncert bude jedinečný aj tým, že na nich budú rozdielni hostia, zaznie veľa starších pesničiek, ale aj tie novšie. V Bratislave sa k nám pripoja aj všetci bývalí členovia, proste bude to oslava spojená so spomienkou na Ďuďa, ako sa patrí. Z koncertov vznikne aj dokument, ktorý by sme na budúci rok chceli odvysielať v niektorej zo slovenských TV. Tešíme sa na stretnutia s fanúšikmi, pretože si nesmierne vážime to, čo pre nás urobili v období, ktoré bolo pre nás tak ťažké…“ uzatvára Tomáš „Yxo“ Dohňanský.

Zdroj: NK Factory

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Tomy Kotty je späť. Novinka Spálňa sôch je však viac, než len predzvesť nového albumu

Tomy Kotty je späť. Novinka Spálňa sôch je však viac, než len predzvesť nového albumu

Priznáva, že dostať sa z bludného kruhu závislosti mu pomohla aj láska k hudbe. Boli …