sobota - 18. mája, 2024
, Skupina LUCIE avizuje album EvoLucie novým singlom a klipom.

Skupina LUCIE avizuje album EvoLucie novým singlom a klipom.

Najslávnejšia česká skupina Lucie prichádza presne týždeň pred vydaním nového albumu s druhým singlom. Očakávaný nový album EvoLucie bude na svete v piatok 9. Novembra 2018.

Roky bola odložená v šuflíku

Nový singel, skladbu Nejlepší, kterou znám, napísali Oskar Petr a Robert Kodym. Oskar Petr už napísal pre kapelu skladby Chci zas v tobě spát, Rouháš se bohům, či Medvídek. Teraz im dal skladbu, ktorú pôvodne zložil počas svojej emigrácie v USA. Odvtedy čakala “v šuflíku”. „Vznikla v roku 1989 v Los Angeles a my sme sa do nej teraz ponorili. Myslím si, že kvalitné skladby sú nadčasové,“ povedal o novej skladbe jej textár Robert Kodym.

S hudobnou produkciou kapele pomohol skúsený producent Mike Clink, ktorý sa podieľal na hitoch Don’t Cry, November Rain, či Sweet Child O‘ Mine od Guns N‘ Roses, alebo na klasike od Survivor, Eye Of the Tiger z filmu Rocky. „Oskar napísal silnú baladu v čase, keď Mike len o niekoľko kilometrov ďalej pracoval na nahrávkach, ktoré zmenili zvuk rockovej hudby. Zdalo sa nám skvelé dať americkú a českú legendu dokopy práve teraz. Bolo nám jasné, že toto spojenie prinesie niečo skvelé,“ hovorí manažér Lucie Ladislav Vajdička z vydavateľstva BrainZone.

Po 16-tich rokoch spolu

David Koller, Robert Kodym, P.B.CH. a Michal Dvořák sú spolu v  klipe znovu ako kapela  po neuveriteľných šestnástich rokoch. Video k skladbe Nejlepší, kterou znám je od režiséra a kameramana Dominika Miškovského, ktorý pre Lucie už režíroval videoklipy Lucie, Srdce a Daniela a ako kameraman nakrútil klipy L‘aura a Sen. Nakrúcalo sa v noci v ruinách bývalého noblesného plaveckého bazénu pod Terasami Barrandov.

„Členov skupiny som rozmiestnil tak, aby sa okolo nich mohli kamera aj dievčatá (nakrúcané ďalší deň pod vodou) voľne pohybovať. Aby každý muzikant mal svoje pevné a jedinečné miesto, ale aby mohli všetci byť zároveň pevnou súčasťou celku. To všetko v jednom dlhom cinemascopickom zábere. Hlavnú úlohu hrá v klipe Simona Guľašová, ktorá je na začiatku nevinne nádherná, ako každá nová láska. Neskôr sladká milenka, ktorá sa v závere mení v desivú obludu. Tak, ako to v živote často býva,“ popisuje s úsmevom nový klip režisér Miškovský.

Zdroj: Rado Mešša

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Angelus Fest, Benefičný Angelus Fest predstavil nové miesto konania a kompletnú zostavu kapiel 4. ročníka

Benefičný Angelus Fest predstavil nové miesto konania a kompletnú zostavu kapiel 4. ročníka

Prvý jún nebude len sviatkom všetkých detí, ale aj fanúšikov metalu a rocku v Banskej …