streda - 24. apríla, 2024
Pangea, Skupina Pangea sa prezentuje svojím prvým oficiálnym singlom „Bez hraníc“

Skupina Pangea sa prezentuje svojím prvým oficiálnym singlom „Bez hraníc“

Členovia PANGEA sú už skúsení a „ostrieľaní“ muzikanti a na slovenskú hudobnú scénu prinášajú nováčika v podobe tejto energickej rockovej skupiny. Do súčasnej personálnej podoby, Ervín Olešňan (gitara, sólo spev), Mario Tománek (gitara, vokály), Vlado Kubala (basgitara, vokály) a Juraj Zelinka (bicie) sa postupne vyprofilovali v roku 2020.

Aj keď sú chalani z rôznych kútov Turca a z Rajeckej doliny, ich domovským „prístavom“ je mesto Martin. Hrajú prevažne vlastnú tvorbu – rockovú muziku v rôznych podobách a spievanú zväčša
v angličtine. Ale už sú na svete aj dva slovenské single – „Ako lavína“ a „Bez hraníc“. Druhý menovaný bol už nahratý ako prvá štúdiová nahrávka u Juraja Kupca v štúdiu KUPEC RECORDS a zároveň spoločnosťou HAMOrecords s.r.o. – Miro Hamar bol na ňu vyprodukovaný aj prvý oficiálny videoklip.

Svetová premiéra singla „Bez hraníc“ sa uskutočnila 8. februára na vlnách Rádia Slovensko a na YouTube. S jej anglickou verziou „You Wanna See Me On My Knees“ súťažili v známej talentovej súťaži „Česko Slovensko má talent 2023“.


Rok 2024 bude (okrem premiéry už spomínaného 1. singla) aj rokom vzniku debutového albumu kapely a čoraz častejším hraním na pódiach všetkého druhu.

Zdroj: Mario Tománek, manažér Pangea

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Sima Magušinová a Zuzana Smatanová, Sima Magušinová a Zuzana Smatanová naspievali spoločnú pieseň Duše divoké

Sima Magušinová a Zuzana Smatanová naspievali spoločnú pieseň Duše divoké

Po skladbe Prichádza pokoj, predstavuje speváčka Sima Magušinová ďalšiu novinku z pripravovaného albumu. Spolu so Zuzkou …