štvrtok - 20. júna, 2024
, Skupina The Paranoid je na turné. Zahrajú aj v Žiline!

Skupina The Paranoid je na turné. Zahrajú aj v Žiline!

S novým spevákom a s novým singlom! Tak štartuje turné skupina The Paranoid, ktorá si naplánovala koncerty od Prahy až po Košice. Bývalého speváka Igora Belaja nahradil Rob Raven, s ktorým nitrianska kapela už dva mesiace maká v skúšobni.

Okrem nového singla s názvom „Skúšam ťa nájsť“. si kapela pre fanúšikov pripravila skvelú svetelnú šou a špeciálne efekty. Chalanov poznám už šesť rokov, takže to bola pri našej spolupráci výhoda. Hrá sa mi s nimi výborne a cítim sa super. Učím sa novým veciam a to ma baví.  Je to pre mňa výzva. Osobne mám pocit, že sme ako rodina, to všetko však ukáže čas…“ neskrýva nadšenie nový spevák Rob Raven, ktorého si chalani našli v kapele Meredith.

Zaznejú staršie aj nové skladby

The Paranoid sa už nevedia dočkať, ako fanúšikom predstavia novú skladbu s názvom „Skúšam ťa nájsť“. Na turné nebudú chýbať ani staršie pecky „Nikdy nezabudnem“, „Bez mena“, „Z plných pľúc“ a samozrejme aj novšie veci „Čo cítiš?“ a „Poďme sa báť“. Na šnúru sa pripravujeme v podstate dva mesiace. Mali sme generálku v nitrianskom klube, kde sa zišiel celý náš tím a všetko bolo super. Od vykladania vecí na svoje miesta cez zvukovú skúšku kapely, skúšania novej šou až po programovanie svetiel,“ hovorí basgitarista Patrik Sýkora. Na turné nebudú chýbať hudobné bonusy a ani pódiové vychytávky a špeciálne efekty. „Na každé turné sa snažíme vymyslieť novú svetelnú šou. Tentokrát sme si dali pozvárať hliníkové konštrukcie na svetlá, ktoré môžu pripomínať mreže. Čiže celé pódium bude v inom štýle ako posledné koncerty. Pomáha nám  dlhoročný kamarát, osvetľovač Roman Chrenko, ktorý vymýšľa a programuje celú svetelnú scénu a snaží sa vychytať všetky detaily,“ prezradil gitarista Roman Birkuš.

Obyčajní život ich nebaví

The Paranoid sa vracajú na pódia po krátkej pauze a odchode speváka Igora Belaja, ktorý kapelu opustil náhle v septembri minulého roku. „Pokračujeme v našej ceste ďalej a nikdy sme ani len neuvažovali, že by sme to zabalili. Veď čo iné by sme robili? Obyčajný život bez pódia nás nebaví, tak sme museli makať, aby sme sa postavili znovu na nohy. Rob je šikovný a skúsený muzikant, takže s piesňami nemal žiadny problém,“ uzatvára basgitarista Patrik Sýkora.

V rámci turné sa kapela predstaví aj v Žiline (27. 4.) v Smer Music Bare.

Foto: Martin Starovič

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

BuranoWski, BuranoWski prichádza s jednoduchým posolstvom – Ži

BuranoWski prichádza s jednoduchým posolstvom – Ži

Tomáš Buranovský a.k.a BuranoWski sa hlási s novou skladbou Ži. „ Často krát sa v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *