pondelok - 27. mája, 2024
, Slováci na Majstrovstvách sveta detských domovov vo Varšave

Slováci na Majstrovstvách sveta detských domovov vo Varšave

Varšava – Výber futbalistov z detských domovov Necpaly, Klobušice, Ružomberka a Handlovej pod názvom Child Center Slovakia, ktoré bodovali na posledných Majstrovstvách Slovenska v Martine sa zúčastnil  14. – 16. júna na prvých Majstrovstvách sveta  vo Varšave.

Futbalové zápasy, ktoré sa odohrávali na tréningových plochách štadióna Légia a v Pepsi Aréne, odohrali mladí futbalisti z Poľska, Fínska, Bieloruska, Ruska, Maďarska, Česka, Slovenska, Slovinska, Bosny a Hercegoviny, Litvy Estónska, Macedónska, Bulharska, Francúzska, Luxemburska, Holandska, Švajčiarska, Vietnamu, Zimbabwe, Argentíny, Madagaskaru a Thajska, Nemecka.

Naši futbalisti sa na majstrovstvá pravidelne pripravovali, trénovali  raz mesačne pod vedením Detského centra – prvej slovenskej spoločnosti pre pomoc deťom v náhradnej starostlivosti z Ružomberka. Hneď v prvom zápase naši chlapci prišli po faule o najlepšieho strelca. Dva zápasy s Luxemburskom (3:2) a Thajskom (3:1) sme síce vyhrali, jeden zápas so Švajčiarskom sme remizovali (1:1), ale nakoniec prehry s Bosnou a Hercegovinou (0:4) a Litvou (0:4) rozhodli, že sme z „C“ skupiny do finále nepostúpili. Nepomohli ani dve šikovné roztlieskavačky, ktoré si slovenský tím zobral so sebou. Majstrami sveta 2013 vo futbale detských domovov sa nakoniec stali Poliaci, hneď za nimi na druhom mieste skončili Holanďania a tretí boli Rusi.

Na tohtoročných Majstrovstvách Slovenska deských domovov, ktoré Detské centrum zorganizuje v jeseni, sa rozhodne, kto bude zastupovať Slovensko na Wrorld cup 2014.

Autor: Katarína Mažáriová

Foto: Detské centrum

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *