sobota - 20. júla, 2024
https://www.youtube.com/watch?v=qc9LO0eRxxw&feature=youtu.be

Slovák Peter Aristone pokrstil v Prahe svoj nový album s Melanie C

Slovenský spevák a skladateľ Peter Aristone priviedol na svet svoj prvý sólo album 19 Days in Tetbury. V sobotu, 22. marca, ho v prítomnosti britskej speváčky Mel C oficiálne pokrstil a piesne z neho naživo odohral na koncerte v pražskom Hard Rock Café. Nechýbal ani spoločný duet Cool As You, ale aj svetoznámy hit First Day Of My Life z albumu Melanie C – Beautiful Intentions z roku 2005.

Priznám sa, že som bol pred koncertom trochu nervózny,” prezradil o svojich pocitoch Peter Aristone. “Atmosféra bola neuveriteľná, koncert som si maximálne užil, ďakujem všetkým fanúšikom, ktorí dorazili! Toľko ľudí v Hard Rock Cafe som ešte nezažil,“ dodal spevák.

Peter s Melanie stihli počas soboty okrem spoločného vystúpenia, krájania torty a prianiu pražskému Hard Rock Café „Happy Birthday” k jeho piatym narodeninám i rozhovor o ich spolupráci.

Ako ste sa dali s Petrom dokopy?

Melanie: Peter robil svoj album so známym producentom Gregom Haverom, s ktorým som robila na svojom treťom albume Beautiful Intentions. Greg mi povedal o Petrovi, pustil mi pieseň Cool As You a povedal, že by bolo dobré spraviť to ako duet. Pieseň sa mi veľmi páčila, stretla som sa s Petrom v štúdiu, je to veľmi milý chalan a myslím, že bolo dobré, že sme to nahrali spolu.

Peter zatiaľ nie je známym spevákom na Slovensku. Ako je to v Anglicku?

Melanie: Peter nie je známy, ale je fajn robiť s niekým novým. Mala som už viacero spoluprác so známymi umelcami, ale je fajn robiť aj s niekým úplne novým. Toto je pre Petra príležitosť, aby ho spoznali ľudia, ktorí o ňom nevedeli a poznali ho napríklad moji fanúšikovia.

Je jednoduché nájsť producenta v Anglicku? Stačí zavolať, dohodnúť sa a nahrávať?

Peter: Až také jednoduché to nebolo, ale v mojom prípade sa to stalo dosť rýchlo a nečakane. Poslal som svoje pesničky do Anglicka a ozvali sa mi traja vynikajúci a známi producenti. Ja som si vybral Grega Havera, ktorý produkoval okrem iných aj Manic Street Preachers a Melanie C. A tak sa to celé začalo. Počas nahrávania prišiel s nápadom, že či by sme neskúsili duet s Melanie C. Oslovili sme ju, jej sa to páčilo a vzniklo Cool As You.

Je práca s Melanie začiatok vašej dlhodobejšej spolupráce?

Peter: Ja dúfam, že to nie je prvá a posledná naša spolupráca. Na to sa musíte opýtať aj Melanie… Ja som bol s našou spoluprácou velmi spokojný a keď to vyjde, tak určite možeme v budúcnosti niečo ďalšie…

Vystupovali ste s Melanie na pódiu už niekoľkokrát?

Peter: Áno, premiérovo v londýskom klube Queen Of Hoxton, pred krstom unplugged v rádiu, teraz na krste a vždy to bolo super. Podarilo sa to nad naše očakávania.

Aká je Melanie na pódiu?

Peter: Skvelá, perfektná a profesionálna. Ja už ju nevnímam ako hviezdu, skôr ako kamarátku. Ona sa ako hviezda nespráva. Je veľmi prirodzená … úplne normálna baba …

Najlepšou propagáciou hudby a albumu sú koncerty. Čo chystáte? Kde vás bude možné naživo vidieť?

Peter: Teraz budeme mať pár koncertov v Londýne, plánujeme koncerty v Nemecku a v iných krajinách a určite nevynecháme ani Slovensko a Čechy. Všetky termíny zistíte na mojej stánke a facebookovom profile.

Duet Petra Aristoneho a Melanie C – Cool As You môžete počuť aj vo vysielaní nášho rádia na frekvencii 99,6 MHz, alebo prostredníctvom internetu na stránke rebeca.sk.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Adam Ďurica, Adam Ďurica prichádza s novinkou DROBNOSTI a ohlasuje termíny výročných koncertov

Adam Ďurica prichádza s novinkou DROBNOSTI a ohlasuje termíny výročných koncertov

Adam Ďurica vydáva svoju novinku DROBNOSTI. Novinka je nielen predzvesťou pripravovaného nového albumu, vyhlásením výnimočných …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *