štvrtok - 25. júla, 2024
, Smutný príbeh psíka, ktorý sa bál zábavnej pyrotechniky. Pozor, blíži sa Silvester
foto:archív Dogs 4 rescue

Smutný príbeh psíka, ktorý sa bál zábavnej pyrotechniky. Pozor, blíži sa Silvester

Je vôbec namieste nazývať to „zábavnou pyrotechnikou“, keď dokáže vážne poraniť ba až vystrašiť na smrť? Roztomilý psík zo záchranného centra  dostal srdcový záchvat a následne uhynul po tom, čo sa zľakol efektov pyrotechniky.

Asi desaťročný moskovský strážca menom Winston sa naľakal hlasných výbuchov a svetiel ohňostroja. Psík mal srdcové problémy už začiatkom roka. Dostával lieky, ale žil spokojne v útulku Dogs 4 Rescue v Manchestri. Počas niekoľkých nocí osláv tzv. Bonfire Nights /Noc Guya Fawkesa/ Winston trpel. Zvuk každej explózie ho len viac vystrašil.

, Smutný príbeh psíka, ktorý sa bál zábavnej pyrotechniky. Pozor, blíži sa Silvester
foto: archív Dogs 4 rescue

Keď pracovníci útulku uznali, že výbuchy ustali, rozhodli sa vypustiť psíkov von na vzduch. Ohňostroje však vypukli opäť a personál sa snažil dostať psy späť do centra. Winston sa už nevrátil. Pokúsil sa skryť do priestoru pod terasou, kde sa však tento 80-kilový psík ani nezmestil. Bol natoľko vystrašený až zomrel. Podľa vyjadrenia útulku bol Winston ten najvernejší pes, ktorý im bude chýbať viac ako čokoľvek.

Po tejto tragédií sa snažia apelovať na ľudí, aby nerobili ohňostroje v blízkosti centier pre zvieratá. Na sociálnych sieťach zavesili napríklad aj tento odkaz: „Ohňostroje sú sebecké a ich efekt má dlhšie trvanie pre zvieratá ako len naše „wáááu“ zážitky. Ktokoľvek, kto v danú noc robil ten ohňostroj nás zničil a psíkovi skrátil život.“

, Smutný príbeh psíka, ktorý sa bál zábavnej pyrotechniky. Pozor, blíži sa Silvester

Len pár dní pred touto udalosťou následkom strachu z ohňostrojov zomrel aj kôň menom Solo. Vystrašil sa natoľko, že začal v panike behať dookola ako bláznivý. Napokon sa mu pokrútili črevá a po niekoľkých hodinách v bolestiach zomrel.

Zdroj: ladbible.com, fcb/Dogs 4 Rescue

 

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

aditíva do nafty, Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Každý majiteľ motorového vozidla by mal mať na pamäti, že starostlivosť o motor nie je …