piatok - 14. júna, 2024
, V Dolnom Kubíne prebieha oprava vstupných mostov do MŠ na sídlisku Banisko

V Dolnom Kubíne prebieha oprava vstupných mostov do MŠ na sídlisku Banisko

V týchto dňoch prebieha na sídlisku Banisko v Dolnom Kubíne rekonštrukcia dvoch prístupových mostov do Materskej školy Chočská. Dôvodom týchto prác bol ich havarijný stav a skutočnosť, že by si vyžadovali okamžitú rozsiahlu opravu.

Dolnokubínska samospráva sa preto rozhodla vybudovať nové vstupy do tejto materskej školy. Radnica v rozpočte mesta vyčlenenia na tieto práce 42-tisíc eur s predpokladaným termínom ukončenia prác do konca novembra tohto roka. „Keďže ide o vybudovanie nových mostov počas plnej prevádzky tejto materskej školy, tak sme boli nútení práce rozdeliť na etapy. V prvej etape sme najprv odstránili jeden vstup a vybudovali nový a teraz pracujeme na druhom,“ vysvetlil vedúci odboru školstva, kultúry, mládeže a športu na Mestskom úrade, Michal Švento.

Podľa neho museli pri týchto prácach riešiť aj problém s vodou, ktorá stekala z miestnej komunikácie do budovy škôlky. „Architektonický návrh rieši taktiež aj vybudovanie závetria vstupu do materskej školy a vybudovanie nových zábradlí na mostoch,“ doplnil Švento.

Radnica pri týchto prácach hľadala cestu úspory, ale aj vyriešenie mnohých technických problémov.

Zdroj a foto: mesto Dolný Kubín

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Purist, Barmuseum: Purist

Barmuseum: Purist

festHUDOBNE  v Barmuseum po piate! Fanúšikovia elektropopu si  môžu do svojho kalendára zaznačiť dôležitý dátum …