piatok - 29. septembra, 2023
Jary Tauber, Spevák Jary Tauber vydává svoj debutový album, pokrstil mu ho Petr Janda

Spevák Jary Tauber vydává svoj debutový album, pokrstil mu ho Petr Janda

Spevák a skladateľ z Kladna, ktorý ma už za sebou, okrem iného, taktiež spoločné turné s frontmanom skupiny Olympic, Petrom Jandom, po USA, Austrálii, či Novom Zélande, vydal svoj debutový album Tolikrát, ktorý koncom apríla pokrstil v pražskom Hard Rock Cafe.

Jary Tauber v minulosti pôsobil v mnohých projektoch a kapelách, avšak v dobe turné po ďalších kontinentoch začal pracovať, aj vďaka popudu Petra Jandu, aj na svojej sólovej tvorbe. Od roku 2020 tak začal Jary vydávať singly a o rok neskôr začal pracovať na svojom debutovom albume, ktorý pomenoval „Tolikrát“.

Album sa nahrával v Rooftop Studios u Ondřeje Žatkuliaka. Hudbu k všetkým piesňam skladal Jary sám a rovnako tak na tvorbe väčšiny textov, s ktorými mu inak vypomáhal rapper Abde, Patrícia Fuxová alebo Lukáš Koranda.

Na doske sa objavuje celkom štrnásť piesni vrátane štyroch duetov. Na albume hosťujú rapper Abde, pesničkár Láska a v jednej piesni si zarappoval aj moderátor Tomáš Kraus. Najväčšiu pozornosť však na seba viaže spoločný song s Petrom Jandom, ku ktorému tento rok vyšiel v januári videoklip.

„Jsem šťastný, že mohu veřejnosti představit svou debutovou desku. Musím však vyzdvihnout jednu píseň, které si nesmírně vážím, a to je píseň TOLIKRÁT, kterou jsem nazpíval s Petrem Jandou,“ hovorí spevák Jary Tauber.

„Když jsme byli s Petrem společně poprvé v USA, vedl mě k tomu, abych se vydal na sólovou dráhu a dělal vlastní tvorbu. A tehdy mě právě poprvé napadlo, že bych chtěl mít s Petrem společnou píseň. Vím, že Petr do spolupráce nechodí jen tak s někým, takže o to více si této spolupráce cením,“ popisuje Tauber začiatok svojej sólovej dráhy.

Krst tohto albumu prebehol koncom apríla v pražskom klube Hard Rock Cafe. Krstným otcom bol samotný Petr Janda.

Vo februári tohto roku nám spevák poskytol rozhovor pri príležitosti vydania singlu „Tolikrát“. Vypočuť si ho môžete z nášho archívu:

Jary Tauber: O hudbu som sa aktívne nezaujímal, chcel som byť tenista.

Zdroj: TS, Jaroslav Nykl

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Po com zeny tuzia, Robo Opatovský a Marián Čekovský zisťovali  Po čom ženy túžia

Robo Opatovský a Marián Čekovský zisťovali Po čom ženy túžia

Obaja majú na konte milióny videní svojich videoklipov, desiatky úspešných hitov a nejednu exkluzívnu hudobnú spoluprácu. …