štvrtok - 26. mája, 2022
Klikni a pomôž ľubovoľnou čiastkou
Jary Tauber, Spevák Jary Tauber vydává svoj debutový album, pokrstil mu ho Petr Janda

Spevák Jary Tauber vydává svoj debutový album, pokrstil mu ho Petr Janda

Spevák a skladateľ z Kladna, ktorý ma už za sebou, okrem iného, taktiež spoločné turné s frontmanom skupiny Olympic, Petrom Jandom, po USA, Austrálii, či Novom Zélande, vydal svoj debutový album Tolikrát, ktorý koncom apríla pokrstil v pražskom Hard Rock Cafe.

Jary Tauber v minulosti pôsobil v mnohých projektoch a kapelách, avšak v dobe turné po ďalších kontinentoch začal pracovať, aj vďaka popudu Petra Jandu, aj na svojej sólovej tvorbe. Od roku 2020 tak začal Jary vydávať singly a o rok neskôr začal pracovať na svojom debutovom albume, ktorý pomenoval „Tolikrát“.

Album sa nahrával v Rooftop Studios u Ondřeje Žatkuliaka. Hudbu k všetkým piesňam skladal Jary sám a rovnako tak na tvorbe väčšiny textov, s ktorými mu inak vypomáhal rapper Abde, Patrícia Fuxová alebo Lukáš Koranda.

Na doske sa objavuje celkom štrnásť piesni vrátane štyroch duetov. Na albume hosťujú rapper Abde, pesničkár Láska a v jednej piesni si zarappoval aj moderátor Tomáš Kraus. Najväčšiu pozornosť však na seba viaže spoločný song s Petrom Jandom, ku ktorému tento rok vyšiel v januári videoklip.

„Jsem šťastný, že mohu veřejnosti představit svou debutovou desku. Musím však vyzdvihnout jednu píseň, které si nesmírně vážím, a to je píseň TOLIKRÁT, kterou jsem nazpíval s Petrem Jandou,“ hovorí spevák Jary Tauber.

„Když jsme byli s Petrem společně poprvé v USA, vedl mě k tomu, abych se vydal na sólovou dráhu a dělal vlastní tvorbu. A tehdy mě právě poprvé napadlo, že bych chtěl mít s Petrem společnou píseň. Vím, že Petr do spolupráce nechodí jen tak s někým, takže o to více si této spolupráce cením,“ popisuje Tauber začiatok svojej sólovej dráhy.

Krst tohto albumu prebehol koncom apríla v pražskom klube Hard Rock Cafe. Krstným otcom bol samotný Petr Janda.

Vo februári tohto roku nám spevák poskytol rozhovor pri príležitosti vydania singlu „Tolikrát“. Vypočuť si ho môžete z nášho archívu:

Jary Tauber: O hudbu som sa aktívne nezaujímal, chcel som byť tenista.

Zdroj: TS, Jaroslav Nykl

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Pink Floyd, Hey Hey Rise up. Skupina Pink floyd výdava skladbu po 28 rokoch novú skladbu

Hey Hey Rise up. Skupina Pink floyd výdava skladbu po 28 rokoch novú skladbu

Legendárna rocková kapela Pink Floyd vydala po dlhých 28 rokoch novú pieseň. Skladbou Hey Hey …