piatok - 8. decembra, 2023
, Športová hala v Rajci viac nebude chátrať

Športová hala v Rajci viac nebude chátrať

Tri desaťročia rozostavaná športová hala v Rajci už viac nebude chátrať. Mesto Rajec dnes slávnostne odovzdalo stavenisko zhotoviteľovi, a oficiálne sa tak začala prestavba nedokončenej a nefunkčnej športovej haly na halu s viacúčelovým využitím.

Primátor mesta Rajec Milan Lipka, spoločne s konateľom spoločnosti MM TRADE SK, s.r.o. Marekom Králikom, na stavenisku oficiálne odštartovali prestavbu schátranej haly, ktorá bola postavená začiatkom deväťdesiatych rokov, nikdy však dokončená nebola. Týmto krokom Mesto Rajec odštartovalo novú etapu objektu, ktorý by mal byť do konca roka dokončený, aj sprístupnený verejnosti.

„Nezvykneme stavenisko odovzdávať takto slávnostne aj s prípitkom s nealkoholickým šampanským, ale považujem tento okamih naozaj za slávnostný a pre Rajec zásadný. Pretože ak všetko dobre dopadne, do konca roka objekt prvýkrát sprístupníme verejnosti. A to podotýkam po tridsiatich rokoch“, povedal primátor mesta Rajec Milan Lipka.

Zhotoviteľ stavebných prác spoločnosť MM TRADE SK, s.r.o. z Kremnice má podľa zmluvy o dielo lehotu na prestavbu haly tri mesiace. Mesto Rajec bude jej dokončenie stáť 565 609,43 € a financované bude prostredníctvom úveru.

Športová hala nemohla byť využitá na účel, na ktorý bola pôvodne určená, pretože je umiestnená na nevyhovujúcom mieste pri ceste prvej triedy. Nespĺňa ani kritériá na halové športy, už vonkoncom nie na hromadné podujatia. Po zrealizovaní ankety medzi obyvateľmi a dôkladnom zvažovaní, vedenie Mesta Rajec pristúpilo k rozhodnutiu prestavať halu na viacúčelový objekt, ktorý zastreší tržnicu s predajnými kójami i mobilnými stánkami. Na mieste súčasnej tržnice tak vznikne parkovisko slúžiace práve rekonštruovanej hale. Časť pôvodnej hracej plochy bude slúžiť ako priestor na športové aktivity, ku ktorému prislúcha zázemie šatní, spŕch a hygienických zariadení.

Miestnosti nevyužité v rámci zázemia budú prebudované na priestory slúžiace na prenájom rôznych drobných služieb ako napr. kaderníctvo, masáže, čistiareň atď.. Vo vstupnej časti budovy bude vytvorený priestor pre kaviareň, či rýchle občerstvenie. Súčasťou tohto priestoru budú aj verejné toalety.

Zdroj: Mesto Rajec

 

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Cigánsky oheň, Cigánsky oheň ponúkne koncert hudobníka svetového kalibru a ty naň môžeš vyhrať voľné vstupenky!

Cigánsky oheň ponúkne koncert hudobníka svetového kalibru a ty naň môžeš vyhrať voľné vstupenky!

V sobotu 25. novembra budú mať priaznivci živelnej, temperamentnej hudby a tanca svoj sviatok! Na …