pondelok - 20. mája, 2024
, Správa ciest ŽSK by mala cesty po zimnej údržbe upratať do konca apríla
Foto: FB/Žilinský samosprávny kraj

Správa ciest ŽSK by mala cesty po zimnej údržbe upratať do konca apríla

Do konca apríla by mala Správa ciest Žilinského samosprávneho kraja (SC ŽSK) ukončiť jarné upratovanie ciest, ktoré sa začalo po zimnej údržbe v niektorých okresoch už v polovici marca. Informovala o tom hovorkyňa ŽSK Martina Remencová.

Čistia sa mosty, odstavné plochy či odpočívadlá, upravujú sa krajnice ciest. Od nánosov posypového materiálu zo zimnej údržby sa čistia autobusové otočky v obciach, ale i križovatky či odvodňovacie zariadenia. Likvidujú sa opílené krovie a konáre stromov,“ uviedla hovorkyňa ŽSK.

Na niektorých úsekoch sa podľa nej dopĺňa zvislé dopravné značenie a opravujú sa výtlky, postupne sa začína i s veľkoplošnou opravou vozoviek. „Niekde sa pokračuje v prácach z minulého roka, inde sa začínajú nové opravy. Asfaltuje sa na ceste v obciach Divinka a Divina, v Žiline-Zástraní, ale aj medzi Terchovou a Hornou Tižinou. Nový asfaltový koberec pribudne na dvoch úsekoch medzi Makovom a Čadcou a v Čadci-Čadečke. Práce sa začínajú aj v Turci, kde sa bude opravovať cesta medzi obcami Háj – Čremošné a potom v obciach Benice – Ležiachov a Slovenské Pravno – Kaľamenová,“ doplnila Remencová.

 „Na rozsiahlejšie opravy ciest a mostov bude ŽSK čerpať financie okrem vlastného rozpočtu a eurofondov aj z bezúročnej návratnej pôžičky od ministerstva financií. Vláda SR schválila návratnú pomoc pre ŽSK vo výške 15 miliónov eur,“ vysvetlila hovorkyňa ŽSK.
Správa ciest ŽSK spravuje takmer 1427 kilometrov ciest druhej a tretej triedy a 786 mostov. Na objednávku Slovenskej správy ciest opravuje a čistí aj niektoré úseky ciest prvej triedy, uzavrela Remencová.

Zdroj: TASR

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Centrum národnej kultúry, Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Pridajte sa k oslavám Dní mesta Martin 2024! Od 14. do 16. júna sa v …