sobota - 18. mája, 2024
barmuseum, Ste talentovaní, kreatívni no nikto o vás nevie? Je tu pre vás Tvorcast!

Ste talentovaní, kreatívni no nikto o vás nevie? Je tu pre vás Tvorcast!

Kultúrne centrum Museum v Martine organizuje živé vysielanie rozhovorov so zaujímavými ľuďmi, ktorých možno nepoznáte z plagátov či z televíznych obrazoviek, no ich tvorbu môžete postrehnúť všade navôkol nás.

Váš sused môže byť talentovaným maliarom, kolegyňa v práci profesionálnou hudobníčkou a spolucestujúci pestovateľom bonsajov s množstvom ocenení. Málokto o nich vie a predsa sú výnimoční. Spoznať ich príbehy môžete prostredníctvom projektu Tvorcast! z produkcie Kultúrneho centra Museum v Martine, ktoré chce podporiť umelcov, tvorcov a všetkých kreatívnych ľudí na jednom mieste.

V premiérovej časti sa predstaví Jakub Gallo, ktorý je študentom ateliéru audiovizuálnej tvorby na Univerzite Tomáša Baťu v Zlíne – špecializácia kamera. O tom ako sa dostal za kameru, čo všetko obnáša štúdium a ako sa dá už popri škole zarobiť na veľkých profesionálnych projektoch sa dozviete v piatok 26. marca o 19:00 hodine. Moderátorom rozhovoru v uvoľnenej atmosfére bude Miroslav Hamar.

Sledovať prvé živé vysielanie môžete na Facebooku prostredníctvom online podujatia Tvorcast! Jakub Gallo.

Tvorcast! je otvorený všetkým, ktorí chcú predstaviť svoj talent, kreativitu či umeleckú tvorbu. Prihlásiť sa môžu na emailovej adrese barmuseum@barmuseum.eu.

Kultúrne centrum Museum je kultúrno-umeleckým a umelecko-komunitným centrom mesta Martin. Návštevníkom je známe aj pod názvom Barmuseum či Musko. Ide o jediný umelecky, tvorivo a organizačne nezávislý priestor v meste, ktorý už od roku 2004 prináša najkvalitnejšie slovenské a medzinárodné umenie (hudobné, divadelné, literárne, filmové), ako aj možnosti neformálneho vzdelávania umením, otvorené diskusie na aktuálne spoločenské témy či besedy o súčasnom umení.

Viac informácií možno nájsť na stránke www.barmuseum.eu.

barmuseum, Ste talentovaní, kreatívni no nikto o vás nevie? Je tu pre vás Tvorcast!

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Zdroj text, foto: Barmuseum

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Centrum národnej kultúry, Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Pridajte sa k oslavám Dní mesta Martin 2024! Od 14. do 16. júna sa v …