streda - 24. apríla, 2024
, Súboj kapiel o Sziget vyvrcholí už budúci týždeň

Súboj kapiel o Sziget vyvrcholí už budúci týždeň

Už budúci týždeň sa rozhodne o českom či slovenskom zástupcovi na Szigete. O koncertné vystúpenie na najlepšom európskom festivale zabojuje slovenská kapela Fresh Out Of The Bus a české kapely Vees a Ghost of You. Slovenský koncert, počas ktorého prebehne aj hlasovanie fanúšikov, sa uskutoční 4. mája v bratislavskom KC Dunaj.

, Súboj kapiel o Sziget vyvrcholí už budúci týždeňSziget každoročne ponúka pestrý program a hudbu všetkých žánrov, tohtoročný line-up aktuálne zdobia mená ako Robbie Williams, Florence and the Machine, Avicii, Martin Garrix, Ellie Goulding, Kasabian, Marina and the Diamonds a mnohí ďalší. Okrem skvelých koncertov ponúka festival aj pestré sprievodné podujatia a atrakcie ako napríklad cirkus, športový park, Sziget pláž, luminárium a ďalšie prekvapenia. Jednodňové vstupenky a permanentky na Najlepší európsky festival roku 2014 a 2011 sú v predaji do 30. apríla za zvýhodnenú cenu.

Finalistami súťaže Jednou ranou na Sziget sú kapely Fresh Out Of The Bus, Vees a Ghost of You. Koncertné finále sa bude konať v troch mestách – v Bratislave, v Prahe a v Brne, kde budú môcť fanúšikovia priamo hlasovať za svojho favorita. Finálové koncerty sú už tretím kolom bojov, do ktorých sa prihlásilo 82 kapiel zo Slovenska a 128 z Česka. Prvý z koncertov sa uskutoční 4. mája v Bratislave v klube KC Dunaj, nasledujúci deň sa kapely predstavia v pražskom klube Roxy a súboj vyvrcholí 6. mája v Brne, v klube Fléda. Vstupenky sa budú predávať pred koncertami v kluboch za cenu 2 eur.

Fresh Out Of The Bus

Post-indie trio, ktoré si už po necelých dvoch rokoch funovania našlo stabilné miesto na slovenskej alternatívnej scéne. Eponymný debut „Fres Out Of The Bus“ vydali vo februári a okamžite bol kritikou označený ako jedna z najvýraznejších prvotín posledných rokov.

Vees

Kapela vo svojom popise uvádza tieto kľúčové slová: energia, gitara, basa, bicie, show. Vees si razia svoju vlastnú cestu modernej gitarovky s autentickým zvukom aj hudobnými postupmi, ktoré nenechávajú chladným nikoho, kto v puberte počúval Led Zeppelin a Arctic Monkeys.

Ghost of You

V Brne pôsobiaca štvoricu mladých hudobníkov spolu pôsobí od jesene roku 2012. V snahe nájsť spoločnú reč v jazyku hudby otvára kapela rôzne žánrové škatulky. Z minima maximum? DIY? Energia? Pop?

Sziget festival 2015 sa uskutoční od 10. do 17. augusta na krásnom zelenom ostrove v centre Budapešti. Každoročne na festivale koncertujú aktuálne hviezdy hudobného neba, ale aj rokmi overené legendy. V rámci tohtoročného festivalu sú medzi doteraz potvrdenými účinkujúcimi aj Robbie Williams, Ellie Goulding, Florence and the Machine, Avicii, Martin Garrix, Kasabian, Sigma, Gogol Bordello, Alt-J, Passenger, Marina and the Diamonds, Foals, a mnohí ďalší. Sziget festival bol v roku 2011 a v roku 2014 vyhlásený za najlepší veľký festival v Európe. Viac informácií o festivale, programe a kapelách nájdete na https://sk.szigetfestival.com alebo FB stránke www.facebook.com/szigetSK. Permanentky a jednodňové na festival sú k dispozícii prostredníctvom Ticketportalu a na oficiálnom webe.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Sima Magušinová a Zuzana Smatanová, Sima Magušinová a Zuzana Smatanová naspievali spoločnú pieseň Duše divoké

Sima Magušinová a Zuzana Smatanová naspievali spoločnú pieseň Duše divoké

Po skladbe Prichádza pokoj, predstavuje speváčka Sima Magušinová ďalšiu novinku z pripravovaného albumu. Spolu so Zuzkou …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *