štvrtok - 23. mája, 2024
, Support Lesbiens vymenili hlas a posielajú nový singel

Support Lesbiens vymenili hlas a posielajú nový singel

Čoskoro bude tomu rok, odkedy Support Lesbiens zverejnili zatiaľ posledný singel Pohádka, ktorý sa stal jednou z ich historicky najúspešnejších nahrávok na YouTube.

„Aj keď sme v Pohádke videli veľký potenciál, ohlas na ňu presiahol naše očakávania. Myslíme si, že je to dôsledok kombinácie niekoľkých faktorov – češtiny, chytľavej, jasne zrozumiteľnej hudby a, naopak, metaforického textu. Zámerne sme naň vopred neupozorňovali a nechali jeho vyznenie na predstavivosti poslucháčov. O to viac nás potešilo, ako ľudia text s prehľadom rozšifrovali a pozitívne ohodnotili,“ hovorí kapela o singli Pohádka.

„Po roku však nastal čas kapitolu Pohádky uzavrieť a začať písať novú,“ dodávajú Support Lesbiens, ktorí posun pretavili aj do názvu nového singla, keď ho pomenovali „Movin´On.“ Pozornému poslucháčovi zrejme neunikne iná farba spevákovho hlasu. Jeho „majiteľom“ je Marco, ktorý za mikrofónom nahradil Czendu Urbánka, ktorý sa vracia do znovuobnovených domovských Post-it. „Zmena je život a v živote je nekonečná séria zmien. Vraciam sa domov, do Post-it. Chlapcom ďakujem za spoluprácu a prajem im veľa šťastia a úspechov v ďalšej tvorbe,“ povedal Czenda.

„Czendov odchod nás mrzí. Strávili sme spolu štyri roky, počas ktorých sme odohrali desiatky koncertov, zažili veľa zábavy na turné, nahrali sme dva albumy, na ktorých sa významnou mierou podieľal. Bol nielen našim spevákom ale aj výhradným textárom, spoluautorom hudby a spriaznenou dušou. Napriek tomu alebo práve preto jeho rozhodnutie plne rešpektujeme, veríme, že sa na pódiu ešte stretneme. a budeme radi, keď si s nami napríklad niekedy zahosťuje,“ dodávajú Support Lesbiens.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Tublatanka, Tublatanka predstavuje energickú pieseň Súboj víťazov k Majstrovstvám sveta v hokeji!

Tublatanka predstavuje energickú pieseň Súboj víťazov k Majstrovstvám sveta v hokeji!

Skupina Tublatanka fandí hokeju! Rocková legenda pripravila novú pieseň Súboj víťazov pre Majstrovstvá sveta v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *