sobota - 20. júla, 2024
, Švédi vytvárajú veľkolepé eurovízne pódium s množstvom zaujímavých efektov

Švédi vytvárajú veľkolepé eurovízne pódium s množstvom zaujímavých efektov

Stavba pódia, o ktorom Švédi hovoria ako o najlepšom pódiu Eurovízie vôbec, práve začala. Práce na pódiu v Global Arene v Štokholme, na ktorom pracuje 250-členný tím zvukárov, kameramanov, osvetľovačov a mnohých iných, by mali byť ukončené pred prvou generálkou, ktorá sa uskutoční 2. mája. 

Plánovanie, ako by pódium Eurovízie 2016 malo vyzerať, začalo už v septembri minulého roku. Technickým riaditeľom celého projektu pódia je už po 12-ty krát Ola Melzig. Svoju premiéru ako technický riaditeľ zažil v roku 2000, keď sa Eurovízia konala v Global Arene. Naposledy sa Eurovízia konala vo Švédsku v roku 2013. Záväzkom pre Švédov je tak byť ešte lepší a priniesť divákom ešte zaujímavejší program ako pred troma rokmi.

„Tento rok nepoužijeme tradičné jemné scény pódia ale naopak vytvoríme scénu hranatých tvarov. Chceme aktualizovať pódium z roku 2013 abstraktnejším a pompéznejším spôsobom. Najväčšou odlišnosťou budú všetky LED obrazovky, ktoré poskytujú úplne iný pohľad na pódium,“ povedal Ola Melzig.

Celkom 600 m2 LED obrazoviek na stenách a 200 m2 na zemi vytvoria zaujímavú scenériu. Okrem toho bude použitých 26 kamier a 1500 svetiel, čo je o 400 viac ako na Eurovízii v roku 2013. Hlavnou myšlienkou je vytvoriť dizajn so svetlami a uhlami, ktoré spôsobia opäť iné pocity aké priniesla Eurovízia minulý rok. Práce na tohtoročnej Eurovízii sú zatiaľ najväčšie v doterajšej švédskej histórii.

Konštrukcia pódia začala minulú nedeľu a posledná úprava je naplánovaná na sobotu 23. apríla.

, Švédi vytvárajú veľkolepé eurovízne pódium s množstvom zaujímavých efektov

Zdroj: eurovision.tv
Foto: eurovision.tv

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *