pondelok - 27. mája, 2024
, Svetový deň výživy predstavil zdravú stravu aj na žilinských školách

Svetový deň výživy predstavil zdravú stravu aj na žilinských školách

Na Základnej škole s materskou školou Gaštanová v Žiline sa pri príležitosti Svetového dňa výživy konal deň otvorených dverí pre žiakov a rodičov za účasti primátora mesta Žilina Igora Chomu.

Súčasné vedenie mesta sa usiluje o to, aby sa školopovinné deti zdravo stravovali a uprednostňovali zdraviu prospešné stravovacie návyky. Snaha primátora sa premietla v ocení, ktoré získalo mesto Žilina 13. októbra 2015 v Prahe pri príležitosti 70 let školních jídelen v Slovenskej a Českej republike, kedy sme získali 1. miesto v kategórii najlepší zriaďovateľ školskej jedálne.

Cieľom dňa otvorených dverí na Základnej škole s materskou školou Gaštanová na Solinkách je podporovať spoluprácu a aktívnu účasť detí, mládeže, ale aj dospelých na budovaní dobrých stravovacích návykov, naučiť ich vyberať si tie správne potraviny a viesť ich k zdravému životnému štýlu. Pre školské jedálne je tento deň príležitosťou prezentovať problematiku výživy detí a poukázať na neľahkú prácu týchto zariadení, ktoré sa snažia podávať deťom kvalitné a hlavne zdravé jedlo. Súčasťou programu boli ukážky a ochutnávky rôznych druhov nátierok, ovocia a zeleniny či viacerých druhov zdravých nápojov. Počas celého týždňa od 12. do 16. októbra 2015 prebiehali súťažno-vzdelávacie aktivity „Hovorme o jedle“, ktoré mali deťom ukázať význam a hodnotu zdravých potravín a výživného jedla.

Súčasná rýchla doba je postavená na konzumácii rýchleho občerstvenia, cukrov a sladených nápojov. Je veľmi dôležité, aby rodičia vštepovali svojim deťom základné princípy zdravého stravovania, učili ich jesť predovšetkým zdravé potraviny, množstvo ovocia, zeleniny a dodržiavať pitný režim, založený na nesladených nápojoch a vode. Deti treba viesť k tomu, že príprave jedla môže byť aj zábavná a nemusí zabrať ani veľa času.

Autor: Pavol Čorba/hovorca mesta Žilina
Foto: Mesto Žilina

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *