nedeľa - 19. mája, 2024
, Budatínsky rínok 2015

Budatínsky rínok 2015

V areáli Budatínskeho hradu pripravilo Považské múzeum v Žiline už piaty ročník Budatínskeho rínku. Podujatie, ktoré sa bude konať v sobotu 24. októbra 2015, prináša so sebou ukážky tradičných remesiel, chutné občerstvenie, atrakcie pre najmenších, pútavý program na pódiu, ale aj bohatý sprievodný program pre všetky vekové kategórie. 

Tento rok sa na rínku odprezentuje asi 60 remeselníkov Program na hlavnom pódiu sa začne o 13. hodine Divadlom zo šuflíka s predstavením O zlatej rybke. Na pódiu ďalej vystúpia Detský folklórny súbor Cipovička a Spievanky, folklórna skupina z partnerského poľského mesta Strumień, Dychová hudba Fatranka, Folklórny súbor Váh z Púchova, rockové kapely Bod omylu a Šleha. Na záver o 19. hodine sa predstaví Klub vojenskej histórie Slovensko. Okrem odbornej knižnice Považského múzea, ktorá bude návštevníkom prístupná v čase od 11. do 17. hodiny, sa záujemcovia budú môcť zapojiť aj do aktivít pripravených odbornými pracovníkmi Považského múzea.

Na akciu Vás srdečne pozýva Michaela Koláriková z Oddelenia práce z verejnosťou z Považského múzea.

, Budatínsky rínok 2015

Autor: Michaela Koláriková/Považské múzeum v Žiline
Foto: Oficiálny plagát

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja organizuje 23. septembra 2017 krajskú postupovú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *