sobota - 2. marca, 2024
Martina Kapráliková, Talentovaná Martina Kapráliková spieva v novinke Tvár o hľadaní samých seba
Foto: Tomáš Suchánek

Talentovaná Martina Kapráliková spieva v novinke Tvár o hľadaní samých seba

Najmladšia z rodu Kaprálikovcov napreduje v svojej speváckej kariére! Martina Kapráliková predstavuje novú, v poradí štvrtú autorskú pieseň s názvom Tvár. Talentovaná Martina je autorkou hudby aj textu, hudobné aranžmány a produkciu mal na starosti Adam Hudec. Do klipu si pozvala manželku herca Davida Hartla, tanečníčku Martinu Hartl, ktorá stvárnila jej „zlé“ ja. Vypočujte si novinku Tvár, ktorá je o hľadaní samých seba.

Speváčka, skladateľka, herečka, tanečníčka aj skúsená dabérka. To všetko je 17-ročná Martina Kapráliková, ktorá prichádza s novým songom Tvár. Skladbu nahrávala v štúdiu Nahrajme to u Rasťa Dubovského spolu s producentom Adamom Hudecom.

„Tvár je o nájdení samých seba, o tom, že aj keď občas máme zlé myšlienky alebo sa kvôli niečomu trápime, nemusíme sa tomu poddať a utápať sa v tom, záleží len na nás či tomu prepadneme alebo sa proti tomu postavíme. Pieseň som napísala hlavne preto, lebo vždy, keď som sa nad niečím nevedela rozhodnúť a hádala som sa sama so sebou, vždy som sa v sebe strašne zamotala a mala som taký zvláštny pocit, že už vlastne sama sebe prestávam rozumieť. Touto piesňou som chcela ukázať, že je normálne mať občas spor sám so sebou. Aj keď niekedy máme v živote ťažšie chvíle, je len na nás ako veľmi si ich k sebe pripustíme,“ prezradila Martina Kapráliková.

Skladba Tvár je viac „moderná“ a je v nej viac elektro zvukov. Do piesne nahrala Martina množstvo vokálov, pri ktorých sa pohrala so svojim hlasom. Po prvýkrát sa v Martininej skladbe objavia živé bicie, o ktoré sa postaral bubeník Marián Karšay.

„Už keď som sedela za klavírom a skladala pieseň, vravela som si, že bude v niečom úplne iná ako ostatné. Text sa dá pochopiť viacerými spôsobmi a rozoberá rôzne témy a tak sme dlho rozmýšľali, ako to hudobne uchopíme. Som viac „akustický typ človeka“ a v živote vyhľadávam najmä jednoduché piesne, ktoré sa skladajú z jedného-dvoch živých hudobných nástrojov. Teraz sa mi však žiadalo niečo iné. Niečo, čo celú tú pieseň zadefinuje úplne iným spôsobom. A tak sme siahli po modernom, viac-menej elektro zvuku, ktorý je v piesni dominantný. Napriek tomu, že som musela vyjsť zo svojej komfortnej zóny, som spokojná a myslím si, že to tej piesni dodalo špecifickú atmosféru,“ opisuje proces tvorby Martina Kapráliková.

Všetky piesne a klipy Martiny Kaprálikovej nájdu fanúšikovia na youtube kanáli a na všetkých streamovacích platformách vrátane Spotify a Apple Music.

Viac informácii o Martine Kaprálikovej nájdete na:
Instagram – https://www.instagram.com/martinakapralikova/

Facebook – https://www.facebook.com/martinakapralikovaofficial/

Zdroj: TS, Nora Krchňáková | NK Factory

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Adam Ďurica a Peter Lipa, Adam Ďurica a Peter Lipa nahrali spoločnú pieseň s názvom Chcel by som vedieť

Adam Ďurica a Peter Lipa nahrali spoločnú pieseň s názvom Chcel by som vedieť

„K našej spolupráci sme sa dostali pomerne dosť neskoro, vzhľadom na to, ako dlho sa …