utorok - 21. mája, 2024
, Tereza Mašková nahrala pieseň Tam za řekou k českej fantasy rozprávke

Tereza Mašková nahrala pieseň Tam za řekou k českej fantasy rozprávke

Tereza Mašková nahrala titulnú pieseň k novej českej fantasy rozprávke Princezna zakletá v čase Skladba sa volá Tam za řekou a s Terezou ju naspievali aj herci vrátane predstaviteľov princa a princezny, Marek Lambora a Natálie Germáni.

„Bola to skvelá spolupráca a poznala som partiu úžasných ľudí. Skladba k filmu j pre mňa niečo nové. Rovnako ako rozprávka, ktorá sa mi moc páči.  A fantasy zameranie je na našej filmovej scéne tiež niečo nové. Verím, že sa bude ivákom páčiť a prinesie im radosť. Byla to skvělá spolupráce a poznala jsem partu úžasných lidí. Písnička k filmu je pro mne něco nového. Stejně jako pohád,“hovorí Tereza Mašková. „Ako dieťa som snívala o tom, že si zahrám v rozprávke. Teraz sa mi to svojim spôsobom splnilo,“ dodáva.

Hudbu aj text napísal autor filmovej hudby k rozprávke Lukáš Daniel Pařík: „Spoluprácu s Terkou Maškovou som si dosť vysníval, je to famózna speváčka s jedinečným cítením. A rovnako ako celý film aj prístup k titulnej piesni mi príde originálny. Má dve verzie: jednu s temnými filmovým orchestrom, ktorý zaznie priamo vo filme, kde ju spieva Elička Křenková ako alchymistka Amélia, a potom túto verziu s Terkou, Markom, Natálkou a ostatnými hercami. Z Výsledkov mám radosť.

, Tereza Mašková nahrala pieseň Tam za řekou k českej fantasy rozprávke

Nová česká fantasy rozprávka režiséra Petra Kubíka Princezna zakletá v čase sa do českých kín dostáva 17. septembra, presne pol roka po prvej plánovanej premiére v marci, zrušenej Covidom. Hrajú v nej okrem iného Marek Lambora, Natálie Germáni, Eliška Křenkova, Jana Révai, Roman Zach, Veronika Freimanová, Simona Zmrzlá, Martin Dejdar a Martin Písařík.

„Chceli sme natočiť rozprávku, ktorá sa bude opierať o staré tradičné české rozprávky, ale zároveň bude v niečom iná, originálna. Preto v Princeznej zakliatej v čase diváci uvidia prvky, tkoré poznáme skôr zo zahraničných fantasy príbehov. A nechýbajú ani vtipné scény, no prioritou pre nás zostal kvalitný a napínavý príbeh,“ hovorí režisér a spoluautor scenára Petr Kubík.

Zdroj: Tomášová Renáta, Warner Music

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Angelus Fest, Benefičný Angelus Fest predstavil nové miesto konania a kompletnú zostavu kapiel 4. ročníka

Benefičný Angelus Fest predstavil nové miesto konania a kompletnú zostavu kapiel 4. ročníka

Prvý jún nebude len sviatkom všetkých detí, ale aj fanúšikov metalu a rocku v Banskej …