štvrtok - 28. marca, 2024
, Tipsport liga: MsHK Žilina podľahol v 12. kole Detve
Ilustračné foto

Tipsport liga: MsHK Žilina podľahol v 12. kole Detve

V 12. kole hokejovej Tipsport ligy (TL) MsHK Doxxbet Žilina podľahol HC Detva 1:2.

Detvania sa pokúšali skórovať strelami z úrovne modrej čiary, ale nedarilo sa im to. V 5. minúte vyslal Hvila delovku na Petríka, ale on a chvíľu nato ani Žilin domáceho brankára neprekonali. V 7. minúte bol na trestnej lavici hosťujúci Žilin a Detva si prvýkrát zahrala presilovú hru. Žilinčania sa po oslabení dostali do viacerých šancí, ale ani jednu nedokázali premeniť. V závere tretiny sa nepresadili Ďaloga a po ňom ani Martin Chovan, ktorého delovka bez prípravy skončila na plexiskle.

Druhá tretina sa začala opatrne. V rýchlom protiútoku prekvapil všetkých a najmä žilinského brankára Murček, ktorý sa dostal k odrazenému puku po strele Puliša a jeho strela prepadla za Horčičkov chrbát. Od tohto momentu sa hra otvorila a oba tímy predvádzali útočný a divácky atraktívny hokej. Detvania mali na hokejkách puk čoraz častejšie, ale zvýšiť skóre sa im po viacerých šanciach naďalej nedarilo. Tri minúty pred koncom tretiny si hostia vybojovali výhodu presilovej hry po seknutí Ďalogu. Detvania však výbornou obrannou hrou neumožnili Žilinčanom utvoriť si žiadnu nebezpečnú príležitosť. V úvode tretej tretiny sa chopili šance detvianski hokejisti, keď sa v obrovskej príležitosti ocitol Matúš Chovan, ale jeho možnosť zneškodnil žilinský brankár. Detva naďalej pokračovala v tlaku, čím znemožňovala hosťujúcim hráčom vyrovnať. V 48. minúte sa však dopustila hrubej chyby v obrane, kedy sa pred brankárom Petríkom ocitli dvaja osamotení Žilinčania a Ručkay poľahky vyrovnal na 1:1. Detva aj po góle pokračovala obrovským tlakom, z ktorého sa zrodila príležitosť Ščurka, ale ten tiesnený žilinskou obranou len prehodil Horčičkovu bránku. S blížiacim sa záverom tretej tretiny sa hostia čoraz častejšie dostávali do nebezpečných príležitostí, ale Ručkay ani Hvila nedokázali pokusmi zblízka strhnúť vedenie na svoju stranu. V 59. minúte bola na ľade prvá detvianska formácia, ktorá zavrela hostí vo vlastnom bránkovisku a v skrumáži pretlačil puk do žilinskej brány Murček.

„V tomto zápase sme siahali na bod, žiaľ, výhru domácich zariadil niekto iný,“ povedal tréner Žiliny, Pavel Paukovček.

Vo štvrtok 18. októbra 2018 sa Žilinčania postavia na domácom ľade proti DVTK.