utorok - 23. apríla, 2024
, Tipsport liga: MsHK Žilina podľahol v 44. kole Zvolenu
Ilustračné foto: FB/MsHK Žilina

Tipsport liga: MsHK Žilina podľahol v 44. kole Zvolenu

V 44. kole hokejovej Tipsport ligy (TL) hráči MsHK DOXXbet Žilina prehrali s HKM Zvolen 0:5.

Domácich už po 65 sekundách hry schladil Michal Chovan, ktorý s pukom z pravej strany prešiel medzi kruhy a prekonal Mikoláša. O 4 minúty neskôr našiel Vandane spoza brány Holoviča, ktorého strelu ešte Mikoláš vyrazil, ale nepokrytý Kelemen zvýšil na 2:0 pre hostí. Domáci mali o chvíľu výhodu presilovky, ale už o 10 sekúnd ju po faule stratili a o dve minúty prišli aj o obrancu Bagina. Zvolenčania kontrolovali hru, domáci sa dostávali iba k strelám z diaľky, ktoré však Tomek zlikvidoval. Vážnejšie bránku hostí neohrozili ani v dvoch presilovkách v závere tretiny. Žilinčania otvorili 2. tretinu zvyškom presilovej hry, ale nevyťažili z nej nič. Hostia sa ubránili aj ďalšej početnej výhode domácich a v 29. minúte po ukážkovej kombinácii v útočnom pásme zvýšil ich vedenie na trojgólové Vandas. „Vlci“ síce vpredu veľa nebezpečných akcií nevymysleli, ale vzadu ponúkali hosťom častými chybami príležitosti na skórovanie. Mikoláš však úspešnými zákrokmi držal domácich aspoň ako – tak nad vodou.

V tretej tretine sa domáci snažili aspoň o čestný úspech, vedúci tím súťaže si však strážil pohodlný náskok a domácich pred Tomeka veľmi nepúšťal. V polovici tretiny potom definitívne rozhodli o troch bodoch pre Zvolenčanov góly Andrisíka a Handlovského v rozpätí 43 sekúnd. Zápas sa po nich už len dohrával, domácim sa nepodarilo prekonať Tomeka ani raz a ten si pripísal piate čisté konto v sezóne.

Pre trénera Žiliny, Stanislava Škorvánka sa zápas hodnotil ťažko. „Neprezentovali sme sa výkonom, ktorý prináleží extraligovému tímu. Zvolen bol vo všetkých činnostiach lepší, všade bol skôr a predčil nás vo všetkom. Neviem si to vysvetliť, chceli sme bojovať a bodovať, ale k zápasu sme pristúpili úplne opačne. Mrzí ma to, dúfam, že to mrzí aj hráčov, pretože ja som sa niekedy na striedačke hanbil. Výsledok je možno pre nás ešte prijateľný, mohlo sa to skončiť aj vyšším rozdielom,“ dodal Škorvánek.