piatok - 26. apríla, 2024
, Tipsport liga: MsHK Žilina porazil v 45. kole Detvu

Tipsport liga: MsHK Žilina porazil v 45. kole Detvu

V 45. kole hokejovej Tipsport ligy hráči MsHK DOXXbet Žilina zdolali HC 07 Detva 4:3.

Hostia sa museli hneď v úvode brániť presile, keďže už v šiestej sekunde išiel na trestnú za sekanie Selleck. Liptáci však presilovku nevyužili a ani ďalšiu, ktorú hrali od 9. minúty. Následne sa museli dvakrát brániť v oslabení aj oni a mohli ďakovať brankárovi Kislicynovi za to, že úspešne, keďže zneškodnil tutovku Higgsa. V závere úvodného dejstva mal dobrú možnosť Róbert Huna, no Lisutina neprestrelil. V druhej časti sa roztrhlo vrece s gólmi a darilo sa hlavne domácim, ktorí ich strelili až päť, Bystričania odpovedali len jedným. Už po 46 sekundách sa presadil Kriška, ktorý do siete dorazil svoju vlastnú strelu. Chvíľu na to mohli hostia vyrovnať, no zatriasla sa len bránková konštrukcia. V 25. minúte pridal druhý gól Richard Huna a o minút neskôr zvýšili na 3:0 z veľkého uhla Bača.

V 33. minúte pridal pri hre 4 na 4 štvrtý gól bekhendom Varga a vyhnal z bránky Lisutina, ktorého vystriedal Williams. Čisté konto mu však nevydržalo ani dve minúty, keď Nemec vystrelil z ľavého kruhu a premenil prvú presilovku domácich – 5:0. Až potom sa presadili aj hostia, keď po akcii so Southorn trafil presne Faille. Ten istý hráč dokázal v 50. minúte znížiť na rozdiel troch gólov. Pri presilovke namieril presne z pravého kruhu. Bystričania nezložili zbrane a snažili sa duel zdramatizovať, čo sa im aj podarilo. V 53. minúte zavŕšil hetrik Faille a vykresal nádej na zvrat. Liptáci však už dvojgólový náskok z rúk nepustili.

Podľa trénera Žiliny, Stanislava Škorvánka st. prvá tretina bola zo strany Žiliny vydarená, keďže sa hráči dostali do vedenia a hra šla podľa predstáv. „Od druhej sme si asi mysleli, že body prídu samé, alebo sa súper zdolá sám. Samozrejme, že to tak nefunguje, všetci chcú vyhrať a Detva nám to aj ukázala. Zápas sa dostal do remízy, v tretej časti sa hralo hore-dolu a bolo to o tom, že kto dá gól, vyhrá. Gól sme dali v presilovej hre so šťastím my a nakoniec sme to dobojovali do víťazstva. Ceníme si tri body v ťažkom zápase,“ prezradil Škorvánek.