pondelok - 22. júla, 2024
, Tipsport liga: MsHK Žilina prehral v 26. kole s „Kamzíkmi“
Ilustračné foto: FB/MsHK Žilina

Tipsport liga: MsHK Žilina prehral v 26. kole s „Kamzíkmi“

V 26. kole hokejovej Tipsport ligy (TL) hráči MsHK DOXXBet Žilina prehrali s HK Poprad 2:5.  

Využili pravidlo „coach challenge“

Najslabší celok ligy zo Žiliny, ktorý po výmene trénerov zastavil sériu šiestich prehier víťazstvom nad Novými Zámkami, sa predstavil na ľade Popradu. Už po 32 sekundách hry tečoval Petranovu strelu Mlynarovič a „kamzíci“ viedli 1:0. Už o minútu neskôr sa v tutovke ocitol Ťavoda, ale z bezprostrednej blízkosti si s Fučíkom neporadil. Výborný nástup domácich do stretnutia potvrdil počas presilovej hry vo 4. minúte Paukovček, keď si Mlynarovič položil brániaceho Bagina.

Tréner hostí Peter Mikula reagoval oddychovým časom. Po jeho skončení využil pravidlo „coach challange“, ale po konzultácii s videorozhodcom arbitri druhý gól Popradčanov potvrdili. V následne nariadenej presilovke domáci nič nevymysleli. Hostia sa pripomenuli v 11. minúte Jankovičom, jeho tečovanú strelu však zastavila konštrukcia popradskej bránky. Na konci prvej tretiny mohol počas početnej výhody zvýšiť úplne voľný Paukovček a po ňom i Bondra, pozorného brankára Žiliny však neprekonali.

Do vlastnej brány?

Hostia nezachytili ani nástup do prostrednej časti hry. Hneď v jej úvode po rýchlej kombinácii v strednom pásme uvoľnil Svitana ideálnou prihrávkou Petrana a ten sa pomedzi Fučíkove betóny nemýlil – 3:0. Na ľade dominovalo iba jedno mužstvo a tým boli domáci. Počas dlhej 5-minútovej presilovky si Popradčania vypracovali iba jedinú príležitosť, ktorú spálil Zagrapan. Štvrtý gól prišiel minútu pred odchodom do šatní na druhú prestávku. Po viacnásobnej prenechávke sa puk pri signalizovanom vylúčení Žilinčana dostal na hokejku Saliju a ten ho cez cloniacich hráčov poslal na bránku. Salijov presný zásah musel potvrdiť ešte videorozhodca.

„My sme do zápasu vstúpili veľmi zle, dostali sme dva rýchle góly. V polovici prvej tretiny sme mali veľké šance, tie sme nevyužili. Na začiatku druhej tretiny sme dostali tretí gól pre nepozornosť a odvtedy bol zápas rozhodnutý,“ prezradil asistent trénera Žilina, Aleš Bachánek.

Popradčania pokračovali v nastolenom trende aj v záverečnej dvadsaťminútovke. Najprv nevyzrel na Fučíka so svojím blafákom Petran, v 44. minúte urobil chybu v rozohrávke Kučný. „Kamzíci“ sa ocitli v nájazde 2:1, ktorý Bondra riešil strelou do šibenice žilinskej brány. Na piaty gól vo vlastnej sieti reagovali Žilinčania výmenou brankárov, Fučíka nahradil Mikoláš. Sen o čistom konte sa Vošvrdovi rozplynul v 46. minúte, keď Ťavoda nešťastne rukou tečoval do vlastnej siete puk z hokejky Dubeňa. Záver stretnutia okorenila šarvátka Macíka s Kučným. Pri hre 4:4 sa presadili hostia. Jankovičovu strelu od modrej po buly Vošvrda vyrazil iba pre seba, čo využil pohotový Jakub Ručkay a stanovil konečnú podobu skóre na 5:2.

V utorok 27. novembra 2018 o 17:30 privítajú Žilinčania na domácom ľade Banskú Bystricu.

Zdroj: TASR Foto: FB/MsHK Žilina

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Vertikal Martinky, Vertikal Martinky: Prvý ročník behu výsekom na Martinské hole

Vertikal Martinky: Prvý ročník behu výsekom na Martinské hole

V nedeľu 7. júla 2024 čaká nadšencov behu do vrchu skutočná výzva – beh výsekom zo …