štvrtok - 28. marca, 2024
, Tipsport liga: MsHK Žilina prehral v 42. kole s Liptovským Mikulášom

Tipsport liga: MsHK Žilina prehral v 42. kole s Liptovským Mikulášom

V 42. kole hokejovej Tipsport ligy (TL) hráči MsHK DOXXbet Žilina podľahli tímu MHk 32 Liptovský Mikuláš 0:4.

Prvá tretina patrila domácim, ktorí sa dostali do trojgólového vedenia. Postupne sa presadili Kriška, Uhrík a Sukeľ. Po treťom góle v 17. minúte vystriedal v bránke hostí Mikoláša náhradník Fučík. Žilinčania sa prezentovali niekoľkými náznakmi šancí, ktoré však nedotiahli do gólového konca. Po prestávke sa oba tímy dostávali do príležitostí len sporadicky, tempo hry upadlo. Hostia si svojou zvýšenou aktivitou vybojovali tri presilové hry, no prakticky sa vôbec nedostali pred domáceho brankára a nepodarilo sa im skorigovať priebežný stav duelu.

V 42. minúte mohol dať Sukeľ štvrtý gól Liptákov, no Fučík svoj tím podržal. Žilinčania mali v tretej tretine štyroch vylúčených hráčov, domáci ich potrestali raz, keď necelé štyri minúty pred koncom skóroval Róbert Huna a stanovil konečný výsledok stretnutia na 4:0.