piatok - 24. mája, 2024
, Tipsport liga: Žilina podľahla v 52. kole Nitre
Ilustračné foto

Tipsport liga: Žilina podľahla v 52. kole Nitre

V 52. kole hokejovej Tipsport ligy (TL) hráči MsHK DOXXbet Žilina prehrali s Nitrou 1:3.

Súboj Nitranov so Žilinčanmi priniesol svižnú úvodnú desaťminútovku. Hostia prekvapili svojou aktivitou, ale dobré šance Jenčíka a najmä Hvilu sa gólom neskončili. Hosťujúci brankár Fučík mal šťastie po strele Pupáka, ktorý od modrej trafil konštrukciu bránky a z dobrej pozície minul aj Slovák. Do vedenia išli hostia, ktorí využili prvú početnú výhodu zápasu. Po Hvilovej strele od modrej čiary sa pred bránkou dobre zorientoval Rudolf Huna a poslal puk za chrbát Hanuljaka – 0:1.

Druhá časť zápasu bola bohatšia na vylúčenia, ale paradoxne chudobnejšia na gólové šance. Zaujal iba únik Slováka s Blackwaterom, keď prvý z nich prihrával, ale jeho kolega z útoku zoči-voči Fučíkovi svoju šancu nevyužil. Nitrania po ubránení sa niekoľkým oslabeniam nakoniec vyrovnali v 38. minúte. Mladík Buček si dlhšie podržal puk na hokejke, vytvoril si streleckú pozíciu a umiestnenou strelou zaznamenal úvodný gól domácich – 1:1. Nitranom tento moment pomohol a využitou presilovkou vstúpili do tretej tretiny, keď sa ujala Majdanova strela z vrcholu pravého kruhu – 2:1. Od druhého gólu boli Nitrania lepší a len vynikajúci Fučík držal hostí viacerými dobrými zákrokmi v hre. Zuby si na ňom vylámali Majdan, Buček, či McCormack. Žilinčania mali možnosť vyrovnať až v závere, ale neporadili si ani pri hre šiestich proti štyrom. Za tejto situácie na ľade sa nakoniec gólom do prázdnej bránky presadil Bortňák, čím uzavrel skóre zápasu na 3:1.

Podľa trénera Žiliny, Stanislava Škorvánka to bol pre nich veľmi ťažký zápas. „Kvalita súpera je enormná. Podporení výborným výkonom brankára Fučíka sme sa v zápase držali. Aj keď prevaha Nitry bola zrejmá, snažili sme sa hroziť z brejkových situácií. Myslím si, že sa nám to aj darilo. Chýbal nám však pokoj v šanciach, ktoré sme si vytvorili. Nitra sa postupne trikrát presadila a jej výhra je asi zaslúžená,“ prezradil Škorvánek.

Zdroj: TASR

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Centrum národnej kultúry, Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Pridajte sa k oslavám Dní mesta Martin 2024! Od 14. do 16. júna sa v …