nedeľa - 25. februára, 2024
teplé zimné bundy, Tipy, ako sa chrániť v chladnom období pred zimou a vírusmi
Ilustračné foto: Mike_shots/Shutterstock.com

Tipy, ako sa chrániť v chladnom období pred zimou a vírusmi

Premenlivé počasie na konci zimy robí naše telo obzvlášť zraniteľným. Podľa štatistík je vo februári najvyšší počet prípadov chrípky. Ako sa chrániť, ak je prísun vitamínov z čerstvej stravy  obmedzený a riziko prechladnutia veľmi vysoké?

Tu je niekoľko jednoduchých spôsobov, ako sa ochrániť nielen pred zimou, ale aj vírusmi.

Oblečte sa podľa počasia

Ak sa chcete vyhnúť nepríjemným chrípkam, nezanedbávajte predpovede počasia. Pozorne sledujte teplotu a zrážky, aby ste boli plne pripravení. Topánky by mali byť vždy suché a teplé. Vymeňte ľahké letné oblečenie za kvalitné pánske mikiny a uvidíte, že vaše telo bude odolávať útokom vírusov lepšie.

Myslite na prevenciu

Prevencia je oveľa jednoduchšie riešenie ako liečba. Na prevenciu prechladnutia používajte masti do nosa. Počas epidémií sú vhodné antibakteriálne a antivírusové masti a gély a v štádiu liečby – vazokonstrikčné, dekongestantné a regeneračné. Doplňte telu vitamíny a vlákninu ovocím a zeleninou. Zahrňte do svojho jedálnička zázvorový čaj, med, cesnak i vitamíny A a C.

Vymeňte preplnené čakárne za radu lekára na telefóne

Počas epidémie, najmä počas februárového vrcholu, obmedzte kontakt s kýchajúcimi a kašľajúcimi ľuďmi, prípadne dodržujte odstup 1-2 metre. Výskyt týchto osôb je najviac pravdepodobný v čakárni u lekára, vyhnúť sa kontaktu s nimi preto môžete využitím telefónu.

Konzultácia vášho aktuálneho stavu s dobrým lekárom na telefóne je v dnešných časoch oveľa lepšie riešenie. Tak ho uprednostnite.

Doprajte telu dostatok spánku

Telo potrebuje 7-8 hodín spánku denne, aby sa zotavilo. Nechajte ho preto nabrať silu a pomôžte mu dôkladným odpočinkom zotaviť sa.

Poprechádzajte sa

Ďalším dobrým riešením na relax je prechádzka na čerstvom vzduchu. Nezabudnite si ale obliecť teplé pánske zimné bundy, aby bolo telo chránené pred chladom a prievanom.

Častejšie vetrajte

V prípade preventívnych opatrení nezabudnite aj na svoj dom, v ktorom dnes trávime všetok svoj voľný i pracovný čas. Vzduch v miestnosti musí byť čerstvý.

Dbajte na to, aby ste za každého počasia vetrali všetky miestnosti v byte. Ak prídu februárové mrazy, môžete aspoň na pár minút otvoriť okno. Ak niekto z rodiny ochorie, vetrajte ešte častejšie, čo platí aj pre pracovisko. Stagnácia vzduchu plného vírusov nie je predsa žiadne dobré riešenie.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Dovoz z Číny, Ako využiť výhody dovozu tovaru z Číny v prospech rozvoja vášho podnikania

Ako využiť výhody dovozu tovaru z Číny v prospech rozvoja vášho podnikania

Dovoz tovaru z Číny môže byť a pre mnohé podniky dnes aj je veľmi atraktívnou …