štvrtok - 18. apríla, 2024
chiptuning, Najjednoduchšie spôsoby, ako pripraviť vaše auto na nevyspytateľné zimné počasie
Ilustračné foto: LeManna/Shutterstock.com

Najjednoduchšie spôsoby, ako pripraviť vaše auto na nevyspytateľné zimné počasie

Nebezpečenstvo na cestách môže zapríčiniť veľmi veľa faktorov. Jedným z tých najrizikovejších je však vždy nevhodná vozovka. A práve teraz v zime sú predpoklady na horšie jazdné podmienky najčastejšie.

Ako sa im vyhnúť a pripraviť auto na nebezpečnú zimnú vozovku?

Zazimujte svoje vozidlo

Zazimujte svoje vozidlo skôr ako vás stihne prekvapiť nevhodné počasie. Neznamená to však hneď zaparkovať vozidlo za pevné garážové brány. Aj v zime predsa musíte chodiť do práce alebo obchodu.

V tomto prípade je zazimovanie myslené ako kontrola. Nechajte preto svojho mechanika skontrolovať batériu, výfukový systém, systém kúrenia a odmrazovania a všetky kvapaliny a hadice.

Prekontrolujte riadiacu jednotku motora

Tak ako u človeka zdravé srdce a mozog poskytujú telu dobrú ochranu počas celého roka. V aute sa o dlhodobo dobrý a bezproblémový výkon stará kvalitná riadiaca jednotka motora. Okrem Vyššie spomenutých preventívnych prehliadok preto nezabudnite preveriť stav aj tejto azda najdôležitejšej časti auta. Uvidíte, že pohodlie a bezproblémová jazda na zasneženej alebo zamrznutej vozovke vám potom bude tou najlepšou odmenou.

Nezabúdajte ani na pneumatiky

Budete tiež musieť skontrolovať dezén pneumatiky a investovať do nových pneumatík, ak sa behúň vašich súčasných začne opotrebovávať. Skontrolovať to môžete v servise alebo pomocou centovej mince. Ak sa minca v dezéne stratí, je to v poriadku, ak vytŕča, môže to byť signál opotrebenia pneumatiky a najlepšieho času na jej výmenu. Veď nielen dobrý chiptuning, ale aj dobré pneumatiky môžu zvýšiť výkon a jazdné vlastnosti vášho auta.

Prekontrolujte svetlá

Urobiť vaše auto na zasneženej alebo hmlistej vozovke viditeľným je základ. Prekontrolujte preto na vozidle všetky jeho svetlá a poistite sa adekvátnou náhradou. Aj tieto jednoduché opatrenia sa môžu postarať o vaše pohodlie a bezpečnosť.

Zdroj obrázka: LeManna/Shutterstock.com

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

záhradné ploty, Najnovšie trendy pri stavbe oplotenia

Najnovšie trendy pri stavbe oplotenia

Stavba oplotenia sa neustále vyvíja a prichádza s novými trendmi a inováciami. S narastajúcim dôrazom …