streda - 28. februára, 2024
sušička miele, Tipy, s ktorými ušetríte pri praní čas aj peniaze
Foto ilustračné: Shutterstock

Tipy, s ktorými ušetríte pri praní čas aj peniaze

Je asi veľmi ťažké, predstaviť si človeka, ktorý by nemal rád čisté oblečenie, pretože to je atribút každého moderného predstaviteľa spoločnosti. Zariadení, ktoré nám tento proces uľahčujú, je naozaj veľmi veľa. Problém vzniká vtedy, ak sa potreba dokonale čistého odevu odzrkadlí  nielen na spotrebe elektrickej energie a vody.

Ako ale neobmedziť tento dôležitý základ a komfort moderného človeka, a pritom neprísť o nemalé sumy z rodinného rozpočtu alebo novej pánskej peňaženky?

V tomto článku nájdete viac ako jednu dobrú odpoveď a radu.

Zvážte výber a cenu pracieho prostriedku

Nie vždy je všetko drahé aj kvalitné. Reklama silne ovplyvňuje moderné ženy, takže sú pripravené vydať veľa peňazí na nákup obľúbeného kozmetického výrobku alebo výrobku do domácnosti. Ak ale pôjdete do obchodu, uvidíte, že existuje veľký výber pracích prostriedkov v rôznych cenových kategóriách. Dôvodom je, že niektorí výrobcovia míňajú na reklamu menej ako iní, čo neznamená, že by bol lacnejší prášok horší.

Vyberajte preto správne a pozerajte sa na zloženie, ktoré by malo byť v podstate pri všetkých pracích prostriedkoch totožné. Aj vďaka tomu už nemusí byť vo vašej rodine uťahovanie pevných opaskov tak veľké.

Dajte si pozor na kvalitu a zloženie vody

Ak musíte oblečenie prať znova, pretože niektoré škvrny stále nezmizli, dôvodom nemusí byť spomínaný lacný prací prostriedok, ale nekvalitná tvrdá voda. Prací prostriedok sa jej vplyvom a nevhodným zložením do vlákien oblečenia dostane horšie, čo môže spôsobiť výsledný efekt.

Vybrať si prací prostriedok s obsahom zmäkčovadiel je jedno riešenie. Ak bývate na vidieku a máte nádrž na dažďovú vodu, môžete na kvalitnejšie pranie oblečenia použiť tú.

Kúpte si sušičku Miele

Pranie bielizne je len polovica úspechu. Pre dobrý výsledok je tiež veľmi dôležité aj jej správne sušenie. Preto boli vyvinuté sušiace stroje, ktoré šetria nielen váš čas, ale aj energiu a peniaze.

Moderná sušička Miele funguje, rovnako ako práčka, pričom v práčke sa používa iba voda a v sušičke sa bielizeň spracúva prúdom suchého vzduchu. A vlhkosť, ktorá sa odparuje z mokrej bielizne, sa zo sušičky odstráni vo forme kondenzácie.

Takže vynikajúce riešenie, ktoré sa o vašu bielizeň postará bez najmenších problémov. Vyskúšajte.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Dovoz z Číny, Ako využiť výhody dovozu tovaru z Číny v prospech rozvoja vášho podnikania

Ako využiť výhody dovozu tovaru z Číny v prospech rozvoja vášho podnikania

Dovoz tovaru z Číny môže byť a pre mnohé podniky dnes aj je veľmi atraktívnou …