nedeľa - 14. júla, 2024
, TKS v Martine prinesie kultúrny Únos do ticha

TKS v Martine prinesie kultúrny Únos do ticha

V sobášnej sieni Turčianskej galérie v Martine sa 20. septembra 2018 o 18:00 hod. v rámci projektu Klasika na scéne III. uskutoční v poradí štvrtý hudobno-poetický večer s názvom Únos do ticha.

Venovaný bude významnému turčianskemu rodákovi, hudobnému skladateľovi, zberateľovi slovenských ľudových piesní, spolupracovníkovi umeleckých súborov SĽUK a Lúčnica, držiteľovi významných ocenení, Svetozárovi Stračinovi, ktorý spolupracoval s mnohými interpretmi slovenskej ľudovej piesne, komponoval hudbu k divadelným predstaveniam a filmom ako Sváko Ragan, Pacho, hybský zbojník, Vianočné oblátky a mnohé iné.

V programe vystúpi martinská skladateľka, klaviristka a speváčka arménskeho pôvodu Karin Sarkisjan a multiinštrumentalista Martin Geišberg. Zaznie výber zo svetovej world music v spojení s folklórnou hudbou i úpravy zozbieraných piesní Svetozára Stračinu upravené špeciálne pre tento večer. Poetické slovo prednesie divadelná režisérka a pedagogička Zuzana Galková.

Projekt Klasika na scéne III. realizuje Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja a je podporený z verejných zdrojov poskytnutých Fondom na podporu umenia a spolufinancovaný s podporou Žilinského samosprávneho kraja. Spoluorganizátorom projektu je Turčianska galéria v Martine.

Zdroj: TKS

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

MS v hokejbale juniorov, Žilinu čaká hokejbalový sviatok. Stane sa dejiskom MS v hokejbale juniorov

Žilinu čaká hokejbalový sviatok. Stane sa dejiskom MS v hokejbale juniorov

Mesto Žilina pozýva na Majstrovstvá sveta v hokejbale 2024, ktoré sa uskutočnia už od 4. …