utorok - 21. mája, 2024
, Tlačová agentúra Slovenskej republiky ocenila mesto Žilina

Tlačová agentúra Slovenskej republiky ocenila mesto Žilina

Mesto Žilina sa stalo jedným z výhercov Veľkej letnej súťaže za používanie Elektronického kontraktačného systému, ako najtransparentnejšieho systému pri zadávaní zákaziek financovaných z verejných zdrojov. Zadávaním verejných zákaziek cez tento systém sa podarilo mestu ušetriť značné množstvo finančných prostriedkov. 

„Mesto Žilina sa týmto spôsobom snaží skvalitniť využívanie finančných zdrojov. Šetrením financií sa v budúcnosti môžu rozbehnúť projekty, ktoré doposiaľ nemohli byť realizované pre nedostatok peňazí v mestskej kase. Teší ma, že naše aktivity smerujúce k úspore finančných zdrojov ocenila taká významná inštitúcia, ako je Tlačová agentúra Slovenskej republiky,“ dodal primátor mesta Žilina Igor Choma. 

Súťaž organizovala Tlačová agentúra Slovenskej republiky ako realizátor projektu Elektronického kontraktačného systému v kategórii 3, ktorá pozostáva z objednávateľov zaregistrovaných na Elektronickom trhovisku, a to z miest, obcí a vyšších územných celkov Slovenskej republiky.

Každá zákazka je cez tento systém ukončená anonymnou elektronickou aukciou. Od spustenia ostrej prevádzky elektronického trhoviska dňa 1. 3. 2015 oddelenie verejného obstarávania na úseku primátora Mestského úradu v Žiline realizovalo cez tento systém pre vlastnú potrebu, ako aj pre potrebu organizácií v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta, 69 verejných obstarávaní. Predpokladaná hodnota zákaziek bola 527 095 eur. Konečná cena po elektronickej aukcii a dodaní tovaru a služieb bola 422 795,99 eur. Celková úspora použitím elektronických aukcií (EKS) v roku 2015 je 104 299,01 eur.

Autor: Pavol Čorba/hovorca mesta Žilina
Foto: oficiálne logo

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *