pondelok - 26. septembra, 2022
, Tomáš Gulán: Chceme pomôcť priateľom uväzneným na Bambuskách
Foto: archív Tomáš Gulán

Tomáš Gulán: Chceme pomôcť priateľom uväzneným na Bambuskách

Lokalita Bambusky je pre vysokú mieru pozitivity testovaných na COVID-19 uzatvorená od minulého týždňa. Tomáš Gulán z Evanjelickej spojenej školy v Martine, ktorý získal za svoje dobrovoľnícke aktivity v minulosti aj ocenenie, pomáha obyvateľom Bambusiek dlhodobo.

Aj v tejto neľahkej situácií je aktívny a vyzýva občanov Turca k pomoci. “Na Bambuskách som bol ešte tesne pred vyhlásením karantény. Aj minulú stredu, spolu s prednostom Mestského úradu Martin, nakoľko sme od spoločnosti Najmobily dostali krabicu rúšok a krabicu respirátorov. Aj v piatok poobede som bol zaniesť nákup niektorým rodinám, ktoré si to nevedeli zariadiť inak. Oficiálne sa tam nedá vôbec dostať, sú tam nonstop 4 šesťčlenné policajné hliadky, lokalita je hermeticky uzavretá. Dá sa ísť po pásku, veci odložiť na zem,a potom si po ne miestni prídu, aby vôbec nedochádzalo ku kontaktu a ohrozeniu,” informuje Gulán.

Ak chcete aj vy podporiť obyvateľov Bambusiek, môžete sa obrátiť na občianske združenie MARTinklúzia.Vítané sú trvanlivé potraviny, hygienické a dojčenské potreby, rúška, respirátory. “Zatiaľ sme ako o.z. dostali 150 eur, za čo som nakúpil čerstvé ovocie pre deti. Je vyhlásená aj zbierka v cirkevnom zbore, zopár jednotlivcov už donieslo trvanlivé potraviny.”

Mesto Martin má Regionálnemu úradu verejného zdravotníctva hlásiť každé nové podozrenie aj výskyt ochorenia COVID-19. “Zatiaľ to vyzerá v pohode, čo sa týka priebehu ochorenia. Dnes má byť aj testovanie, tak si počkáme na konkrétne čísla,” dodáva Gulán.

Zdroj: taves.sk

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Fallgrapp, Projekt Fest Hudobné prinesie do kultúrneho centra Barmuesum koncert Fallgrapp

Projekt Fest Hudobné prinesie do kultúrneho centra Barmuesum koncert Fallgrapp

Príďte si užiť večer plný kvalitnej hudby! V piatok 16.9. o 20:00 sa “Muskom” rozozvučí …