nedeľa - 4. júna, 2023
, Top schopnosti a zručnosti pre pracovný proces

Top schopnosti a zručnosti pre pracovný proces

Niektoré spoločnosti majú svoje potreby zadefinované jasne a stručne a bez špecifických požiadaviek sa do ich prostredia ani nedostanete. Lenže ovládať viaceré schopnosti a zručnosti je v mnohých prípadoch len obrovskou výhodou, ako v prospech zamestnávateľa, tak aj zamestnanca.

Tímová práca

Kandidát, ktorý dokáže dobre spolupracovať s ostatnými a ovláda základy efektívnej tímovej práce, bude vždy vo firme vítaný. Dnes je to jedna zo základných podmienok každej ponuky o zamestnanie. Byť komunikatívny, flexibilný kuriér a aktívne reagovať na potrebné situácie, to sa naozaj cení a v každej práci.

Rozhodnosť

Schopnosť vidieť viac než ostatní a presne odhadnúť pravdepodobné výsledky potenciálnych rozhodnutí. Vedieť rozhodovať v konkrétnych prípadoch a zaujať adekvátne stanovisko. Táto schopnosť je tiež vhodná pre viaceré pozície. Vrcholoví manažment, alebo človek, ktorý pracuje na montážnej plošine.

Plánovanie a stanovenie priorít

Inovatívni a kreatívni myslitelia sú vždy prínosom pre veľké globálne podniky, ktoré sa musia rozhodnúť, ako a kedy sa budú využívať konkrétne zdroje na príslušné projekty. Od nikoho sa zrejme v pracovnom procese nepredpokladá, že bude mať odpoveď na každú jednu otázku svojho zamestnávateľa, ale mať základné technické zručnosti je prinajmenšom u mužov samozrejmosťou. Veď meniť auto LED žiarovky na pracovisku nebudete, ale človek nikdy nevie, ktorým smerom ho vietor zaveje a aká skúsenosť sa mu do života zíde.

Kreativita a rozvoj

Aj napredovanie je pre pracovný proces veľkým benefitom. Ten, kto sa chce uplatniť v oblasti IT, umenia a reklamy, by mal počítať s potrebnou dávkou kreatívneho myslenia. Mobilné služby, počítače, internet, marketing, „smart“ riešenia a iné oblasti sa neuspokoja s človekom, ktorý bude denne robiť jednu a tú istú vec.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

povinné zmluvné poistenie, Rady, ako nájsť a vybrať správne povinné zmluvné poistenie auta

Rady, ako nájsť a vybrať správne povinné zmluvné poistenie auta

Inšpiratívnejších aktivít je viac ako hľadanie toho správneho poistenia auta. Napriek tomu sa tento druh …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *