nedeľa - 14. júla, 2024
, Traja mladíci prepadli muža v pivničných priestoroch na sídlisku Košúty

Traja mladíci prepadli muža v pivničných priestoroch na sídlisku Košúty

V rukách martinskej polície skončila trojica mladíkov vo veku 21 až 25 rokov, ktorí v utorok 14. júna v popoludňajších hodinách v pivničných priestoroch bytového domu na sídlisku Košúty v Martine prepadli 29-ročného muža.

Mladíci muža napadli pri odchádzaní z pivnice, pričom jeden z nich, 21-ročný Filip, do muža sotil a následne ho spoločne s rovesníkom Pavlom obidvaja päsťami udierali do hlavy a tváre a žiadali od neho, aby im ukázal kde má pivnicu. Potom mu prehľadali vrecká nohavíc a vzali 10,-€, krabičku cigariet a zapaľovač. 21-ročný Filip muža ešte silno udrel do hlavy, následkom čoho spadol na zem a stratil vedomie. Tretí z partie mladíkov 26-ročný Patrik počas celej doby stál pri vchodových dverách. Po incidente všetci traja z pivnice ušli smerom v rieke Turiec.

Napadnutý muž utrpel zranenia, ktoré si vyžiadali lekárske ošetrenie s predpokladanou dobou liečenia 21 až 28 dní. Odcudzením hotovosti a cigariet so zapaľovačom bola napadnutému mužovi spôsobená škoda vo výške 13,-€. Trojicu mladíkov zadržala polícia po pár hodinách od skutku. Vyšetrovateľ mladíkov obvinil zo zločinu lúpeže spáchaného v spolupáchateľstve. Obvineným hrozí v prípade preukázania viny trest odňatia slobody na tri až osem rokov. Vyšetrovateľ spracoval podnet na podanie návrhu na vzatie obvinených do väzby.

Autor: Jana Balogová/hovorkyňa KR PZ v Žiline
Foto: ilustračné

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

MS v hokejbale juniorov, Žilinu čaká hokejbalový sviatok. Stane sa dejiskom MS v hokejbale juniorov

Žilinu čaká hokejbalový sviatok. Stane sa dejiskom MS v hokejbale juniorov

Mesto Žilina pozýva na Majstrovstvá sveta v hokejbale 2024, ktoré sa uskutočnia už od 4. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *