nedeľa - 19. mája, 2024
, Cyklistický pelotón z projektu „Na bicykli deťom“ v Žiline

Cyklistický pelotón z projektu „Na bicykli deťom“ v Žiline

V piatok 17. júna mal v sade SNP zastávku cyklistický pelotón z projektu „Na bicykli deťom“. Ide o charitatívnu akciu, ktorú organizuje Občianske združenie Deťom pre život. Účelom 7. ročníka charitatívnej cyklotour je pomôcť deťom s onkologickým ochorením prostredníctvom verejnej zbierky, ktorú organizuje občianske združenie.

V piatok v čase od 10.15 hod. do 11.00 hod. mal zastávku v Sade SNP cyklistický pelotón. Nadšených cyklistov v Sade SNP privítali druhý zástupca primátora mesta Žilina Anton Trnovec, prednosta Mestského úradu v Žiline Igor Liška a vedúci oddelenia mobility odboru dopravy Mestského úradu v Žiline Ľuboš Slebodník. Projekt „Na bicykli deťom“ sa stáva tradíciou, kedy sa skupina nadšencov, podporovateľov a prizvaných hostí vydá naprieč Slovenskom na bicykli. Finančným darom na podporu ťažko chorých detí prispeli aj vedúci zamestnanci Mestského úradu v Žiline.

Organizátori akcie plánujú tento rok zo zbierok opäť zorganizovať rekondičné pobyty pre rodiny s onkologicky chorými deťmi. Taktiež plánujú pokračovať vo financovaní individuálnej dopravy pre detských onkologických pacientov zdarma po celom Slovensku a zároveň podporiť aj detské onkologické oddelenia v konkrétnych nemocniciach.

Počas siedmych dní, od 12.júna do 18.júna, prejdú trasu z obce Ždaňa až po Bratislavu. Pelotón v piatok 17. júna vyrazil zo Žiliny okolo 11.00. hod. a jeho cesta bude viesť ďalej naprieč Slovenskom. „Chcem sa poďakovať organizátorom tejto akcie, že cesta vedie opäť aj tento rok cez Žilinu a rovnako aj Žilinčanom, ktorí podporili toto občianske združenie so šľachetným zámerom. Verím, že táto cesta splní svoj účel a vyzbiera sa dostatok prostriedkov pre tých, ktorí to potrebujú.“ povedal druhý zástupca primátora Anton Trnovec.

Viac informácií nájdete na stránke: https://nabicyklidetom.query.sk/ .

Autor: Pavol Čorba/hovorca mesta Žilina
Foto: Mesto Žilina

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *