sobota - 15. júna, 2024
Jesenná obuv, Trendy na jeseň 2022: Najmódnejšie dámske topánky

Trendy na jeseň 2022: Najmódnejšie dámske topánky

Keďže teploty klesajú, mnohé z nás si po dusnej horúcej letnej sezóne vydýchli. Trendy na jeseň 2022 už však nosíme v plnom prúde. Studený front priniesol nielen svetre a kožené bundy, ale aj novú ponuku zaujímavých kabeliek, jesenných šperkov a trendových sviežich topánok. Aké sú teda najmódnejšie dámske topánky tejto jesene?

Staronové trendy

Hľadáte nový štýl tenisiek obohatených o kreatívne módne ozdoby, ako je čipka alebo vysoký podpätok na platforme? Alebo hľadáte nové zaujímavé čižmy? Nech už je váš štýl akýkoľvek, pravdepodobne tento rok v trendových štýloch obuvi nájdete niečo čo, vášmu vkusu ulahodí. Jesenné topánky dámske sú totiž túto sezónu nielen rozmanité, ale tiež naozaj vyzývavé. Trendy tak môžete byť jednoducho a rýchlo bez ohľadu na to, čo si oblečiete, alebo kam sa chystáte.

Kúpte si čižmy

S príchodom chladnejšieho počasia neexistuje lepšia obuv, ako spoľahlivé dámske čižmy. Túto sezónu sa dizajnéri prikláňajú k štýlom po alebo nad kolená, ktoré sú vyrobené z kvalitnej kože, a disponujú naozaj bohatými odtieňmi kože. Spárujte vaše jesenné čižmy s úpletovými šatami alebo s dámskym kostýmom z tvídovej látky tak, ako ich môžete vidieť aj na módnych prehliadkach tých najluxusnejších značiek. Nosiť ich môžete aj s klasickými cigaretovými džínsami alebo úzkymi denimovými šatami a sukňami, ktoré obopínajú telo, skombinované s niektorým z jesenných oversized svetrov.

Jesenná obuv, Trendy na jeseň 2022: Najmódnejšie dámske topánky

Obzvlášť veľkým trendom v oblasti čižiem sú tento rok pracky. Je pritom jedno, či zvolíte členkové čižmy s jednou prackou alebo siahnete po vysokých čižmách s množstvom praciek. Dôležité sú v tomto prípade detaily. Nezabúdajte, že pokiaľ si zvolíte správne a siahnete po kvalitných kožených čižmách, budete tento pár môcť nosiť hneď niekoľko sezón.

Viac šľapiek s a hrubých podpätkov

Možno už tušíte, že druhým najtrendovejším štýlom tejto jesene sú topánky, ktorým sa v oblasti módy hovorí aj „mule“. Charakteristickým znakom týchto topánok, ktoré sa v minulosti nosili v domácnosti, je silueta s otvorenou pätou. Podobne ako dreváky, aj tieto šľapky sa nosia s takou ľahkosťou, s akou nosíte klasické papuče, avšak s jediným rozdielom – často majú naozaj rafinovaný vzhľad podpätku, ktorý z týchto klasických šľapiek robí extrémne módny kúsok. Vďaka sofistikovaným hranatým špičkám a rôznym strihom sa tak dajú nosiť kdekoľvek a s čímkoľvek. Ich jedinou nevýhodou je, že ich môžete nosiť najmä počas teplých jesenných dní, čo je v našom prípade iba na začiatku jesene. To ale neznamená, že nenájdu svoje uplatnenie vo vašom šatníku aj počas neskorej jari a celého leta!

Stavte na futuristické kúsky

Nemusíte ovládať umenie cestovania v čase, aby ste vyzerali, akoby ste išli na Mars. Tejto sezóne vládnu bizarné topánky a podpätky v štýle sci-fi, ktoré sú vyrobené s naozaj flexibilným dizajnom. V praxi to znamená, že čím viac bizarné topánky si obujete, tým viac budete trendy. Tieto dizajnové kúsky sa stávajú čoraz populárnejšie, pretože ich nosenie je zábavné, no tiež veľmi pohodlné. Dokážete tak vytvoriť pomerne jednoduché outfity, ktorým dodáte ústredný prvok v podobe okázalých topánok.

Podpätky až do neba

Opätky sú nielen späť, ale teraz ich sprevádzajú aj naozaj vysoké platformy. Na jeseň sa zdá, že čím robustnejšia platforma, tým lepšie. Svetové haute couture značky posunuli tento trend do nových výšin aj vďaka zvoleným farebnostiam, ktorým vládne fialovú, červená, ružová alebo modrá. Nech sa už ale rozhodnete pre akýkoľvek z týchto módnych trendov, všetky nájdete napríklad v CCC, kde si môžete vybrať topánky na každú príležitosť.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

aditíva do nafty, Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Každý majiteľ motorového vozidla by mal mať na pamäti, že starostlivosť o motor nie je …