nedeľa - 19. mája, 2024
lamio, Elegantné doplnky, ktoré ocení váš jesenný šatník

Elegantné doplnky, ktoré ocení váš jesenný šatník

Jeseň je azda najfarebnejšie z ročných období. Túto jej výhodu zhmotňujú módni dizajnéri vo svojich aktuálnych kolekciách. Jeseň úplne mení ponuku oblečenia a pridáva skvosty medzi doplnky k outfitom. Ktoré z nich nesmú chýbať v našich jesenných šatníkoch?

Šatky a šály

Nízke jesenné a neskôr zimné teploty nás nútia hľadať doplnky, ktoré ochránia pred chladom. Navyše mnohé z nich sa stávajú luxusným doplnkom. Za taký možno označiť dámske šatky. Ich prvotným účelom je uväzovanie okolo krku, ale aj skrášľovanie vo vlasoch a ako menšie ozdoby na kabelkách. Podľa vzoru a materiálu rozlišujeme elegantné, business alebo casual modely.

Všestrannosť tohto doplnku ďalej dopĺňa silná reprezentatívnosť. Šatkou, resp. vzorom na šatke sa neraz hlásime k istej spoločenskej skupine (skauti, rockeri a pod.). U žien však prevláda šatka zladená s outfitom – dostupné sú už aj spoločné kolekcie dámskych kabeliek a šatiek.

Elegantné baretky   

Jeseň je na baretky ako stvorená  – uprednostňujeme odľahčených vlnených materiálov vo farbách, ktoré nadväzujú na náš jesenný outfit. Jemnosť baretiek sa nevytráca ani v kombinácii s jesennými čižmami na hrubšom podpätku alebo s workermi. Baretka vyhovuje ako elegantnému, tak aj každodennému pracovnému štýlu.

Pozor!  V prípade, že sa nárazovo ochladí a hrozí dážď siahnite po kapucniach vo funkcii kukly. Kvalitnejšie modely dopĺňajú rebrované okraje. Pri krku nesmú chýbať gombíky na zapínanie až vysoko po bradu.

Aké doplnky zvoliť na šaty?  

Nezabúdajme, že na jeseň sa z módy nevytrácajú ani dámske šaty, ani sukne. Na luxusné oživenie odporúčame opasky s výraznou prackou. Opasky na šatách, ale aj na inom oblečení sa rýchlo opotrebujú. Opasok ošúchaný a nevýrazných farieb už skutočne nepatrí do šatníka. Ako veľmi trvácne sa osvedčujú 100 % kožené opasky.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

aditíva do nafty, Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Každý majiteľ motorového vozidla by mal mať na pamäti, že starostlivosť o motor nie je …