štvrtok - 25. apríla, 2024
HK Martin, Tri dni, tri zápasy. HK Martin je na 1. mieste SHL

Tri dni, tri zápasy. HK Martin je na 1. mieste SHL

20. kolo SHL – Rozpis zápasov SHL nebol pre Martinčanov práve zhovievavý. Na programe mali počas 3 dni rovno 3 zápasy a po 2 výhrach na ľade súperov ich v piatok čakalo ukončenie šnúry zápasov doma proti náročnému súperovi z Považskej Bystrice.

V úvode prvého dejstva mali viac z hry hostia z Považia. Šancí mali mnoho, čo sa prejavilo aj na skóre, kedy po 20. minútach vyhrávali 0:2. Ak si diváci mysleli, že Turčanov zmohla únava a budú zrelý akurát tak na uterák, nebolo to celkom tak. V druhej tretine sa domáci pozviechali, hostí zatlačili, čo vyústilo v kontaktný gól na 1:2 z hokejky Charváta. Neskôr sa presadila aj nová posila kádru – Fín Lahtinen a odrazu sa opäť hralo za nerozhodného stavu. V tretej tretine mali obe strany šance rozhodnúť zápas vo svoj prospech, no zužitkovať ich sa im nepodarilo a tak pochopiteľne nasledovalo predĺženie. Päť minút navyše však ani jednému z tímov nestačilo, aby poslal súpera do šatne. Dramatický zápas pokračoval samostatnými nájazdmi a v nich rozhodol tím v modro-bielych dresoch o deľbe bodov v pomere 2 k 1 vo svoj prospech.

Martinčania si v posledných 3 zápasoch celkovo polepšili ôsmimi bodmi vďaka čomu sa nachádzajú na 1. mieste tabuľky SHL.

HK VITAR MARTIN – HK 95 POVAŽSKÁ BYSTRICA 3:2sn (0:2, 2:0, 0:0 – 0:0)

Góly: 26. Charvát (Tyczynski, Poliaček), 35. Lahtinen (J. Nemec, Poliaček), rozh. náj. Dírer – 3. Zaťko (Tománek), 14. J. Zlocha (Omelka, Jakubec)