sobota - 18. mája, 2024
Tublat, Tublatanka a Citron to dali dohromady. Nahrali spoločnu pieseň

Tublatanka a Citron to dali dohromady. Nahrali spoločnu pieseň

Silní a nezlomní. Tak sa volá nový česko-slovenský duet spevákov Maťa Ďurindu a Láďu Křížka  a skupín Tublatanka a Citron. Skladba je o priateľstve medzi oboma štátmi a ľuďmi v oboch krajinách. 

„Keď sme sa medzi sebou v Tublatanke rozprávali  o novej skladbe a rozmýšľali nad štýlom piesne, tak sme cítili, že by to mala byť lyrická rocková balada, ktorá pohladí dušu fanúšikov. Chceli sme urobiť úplný kontrast k tomu, čo by od dvoch rockových skupín ľudia očakávali, že to bude rýchla, tvrdá a expresívna metalová skladba. Naopak sme urobili pieseň melodickú a citlivú, ale zároveň rockovú s textom,  ktorý nás spája. Ďuro Topor prišiel s myšlienkou, aby text bol o Česko-Slovensku, keďže sme v ňom prežili krásnu časť života,“ hovorí o vzniku skladby Maťo Ďurinda.

Skladbu otextoval legendárny textár Martin Sarvaš a hudbu zložil basgitarista Tublatanky Juraj Topor.

„Inšpiráciou bola staršia skladba, duet, ktorý vznikol ešte za čias Česko-Slovenska. Pieseň ležala dlho u mňa a čakala na správny čas. Po harmonicko-melodickej úprave, zaranžovaní a následnej demonahrávke  sme sa zhodli, že to môže byť reprezentatívna pieseň spoločného turné Tublatanky a Citronu. A nielen to. V neposlednom rade ide o  retrospektívu spoločného spolužitia Čechov a Slovákov, ktoré ďalej napreduje a rozvíja sa, čo potvrdzuje aj naša hudobno-produkčná spolupráca,“ konštatuje autor hudby a basgitarista Tublatanky Juraj Topor.

Nová skladba zaznie na spoločnom česko-slovenskom turné oboch rockových legiend


„S Láďom Křížkom sa poznáme a sme kamaráti už vyše 30 rokov. Absolvovali sme veľa koncertov po celom Československu, kde sme sa striedali na spoločných pódiách. Láďu považujem za jedného z najlepších českých spevákov s krásnym a naliehavým hlasom. Na turné si s ním rád zaspievam vo finále večera, kedy Tublatanka a Citron spoločne zahrajú koncertnú verziu novej piesne,“
plánuje Maťo Ďurinda.

NK Factory /Tublatanka

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Angelus Fest, Benefičný Angelus Fest predstavil nové miesto konania a kompletnú zostavu kapiel 4. ročníka

Benefičný Angelus Fest predstavil nové miesto konania a kompletnú zostavu kapiel 4. ročníka

Prvý jún nebude len sviatkom všetkých detí, ale aj fanúšikov metalu a rocku v Banskej …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *