nedeľa - 25. februára, 2024
Turcianska Harmonika, Turčianska harmonika
Ilustračné foto: FB @muzeum.slovenskej.dediny

Turčianska harmonika

Múzeum slovenskej dediny už po dvadsiaty raz ožije zvukom heligóniek. Muzikanti z Turca, Kysúc, Oravy, Horného Považia, ale aj Nitry rozveselia a roztancujú návštevníkov na podujatí Turčianska harmonika v nedeľu 24. júla 2022 od 10.00 do 16.00 hod. Nasledovať bude voľná zábava v sprievode harmoniky do 18.00 hod.

V programe sa od 10.30 hod. predstaví približne štyridsať účinkujúcich rôznych vekových kategórií. Návštevníci budú mať možnosť spoznať a vypočuť si známych i menej známych heligonkárov, ktorí hrávajú pre potešenie seba či svojich priateľov a dobre sa s nimi zabaviť v krásnom prostredí najväčšieho múzea v prírode na Slovensku.

Svojou hrou potešia noví, no aj skalní domáci a hosťujúci hráči, ktorí nechýbali ani na predchádzajúcich ročníkoch podujatia Turčianska harmonika.

Okrem jednotlivcov sa predstavia aj početnejšie zoskupenia ako Heligonkári Feješovci, Heligonkári z Ostrého, Heligonkári z Texasu, Podzoborskí heligonkári, Nitrianski heligonkári či Čimhovskí heligonkári.

Dvadsiaty ročník podujatia Turčianska harmonika podporili Peter Bela B-STAV SK, Občianske združenie Jahodnícke háje a Sound experience – Róbert Gajdoš.

Turcianska Harmonika, Turčianska harmonika

Organizátor si vyhradzuje právo na zmenu programu.

Zdroj: Milena Kiripolská, SNM

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

fašiangy, Už sa fašiang kráti…už sa nenavráti?! Do sprievodu sa budete môcť zapojiť aj Vy, návštevnici

Už sa fašiang kráti…už sa nenavráti?! Do sprievodu sa budete môcť zapojiť aj Vy, návštevnici

Vychutnajte si tú pravú fašiangovú atmosféru na prvom tohtoročnom podujatí Múzea slovenskej dediny Už sa …