piatok - 31. marca, 2023
Turcianska Harmonika, Turčianska harmonika
Ilustračné foto: FB @muzeum.slovenskej.dediny

Turčianska harmonika

Múzeum slovenskej dediny už po dvadsiaty raz ožije zvukom heligóniek. Muzikanti z Turca, Kysúc, Oravy, Horného Považia, ale aj Nitry rozveselia a roztancujú návštevníkov na podujatí Turčianska harmonika v nedeľu 24. júla 2022 od 10.00 do 16.00 hod. Nasledovať bude voľná zábava v sprievode harmoniky do 18.00 hod.

V programe sa od 10.30 hod. predstaví približne štyridsať účinkujúcich rôznych vekových kategórií. Návštevníci budú mať možnosť spoznať a vypočuť si známych i menej známych heligonkárov, ktorí hrávajú pre potešenie seba či svojich priateľov a dobre sa s nimi zabaviť v krásnom prostredí najväčšieho múzea v prírode na Slovensku.

Svojou hrou potešia noví, no aj skalní domáci a hosťujúci hráči, ktorí nechýbali ani na predchádzajúcich ročníkoch podujatia Turčianska harmonika.

Okrem jednotlivcov sa predstavia aj početnejšie zoskupenia ako Heligonkári Feješovci, Heligonkári z Ostrého, Heligonkári z Texasu, Podzoborskí heligonkári, Nitrianski heligonkári či Čimhovskí heligonkári.

Dvadsiaty ročník podujatia Turčianska harmonika podporili Peter Bela B-STAV SK, Občianske združenie Jahodnícke háje a Sound experience – Róbert Gajdoš.

Turcianska Harmonika, Turčianska harmonika

Organizátor si vyhradzuje právo na zmenu programu.

Zdroj: Milena Kiripolská, SNM

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

HK Martin, V zápase plného zvratov sa z víťazstva tešila Trnava. Stav série je opäť vyrovnaný

V zápase plného zvratov sa z víťazstva tešila Trnava. Stav série je opäť vyrovnaný

V štvrtom zápase štvrťfinálovej série SHL Martin nestačil na hostí z Trnavy. Po dvoch tretinách …