štvrtok - 18. júla, 2024
, Turčianske kultúrne stredisko  pozýva na prehliadku súťaží detského folklóru
Foto:TKS

Turčianske kultúrne stredisko pozýva na prehliadku súťaží detského folklóru

Turčianske kultúrne stredisko vás srdečne pozýva na prehliadku súťaží detského folklóru. Detskí speváci si zmerajú sily v súťažiO zlatú guľôčku, ktorá je regionálnym kolom k celoštátnej postupovej súťaži a prehliadke hudobného folklóru detí Vidiečanova Habovka 2022. Zároveň sa detské súbory stretnú vregionálnom kole 28. ročníka celoštátnej postupovej súťaže a prehliadky detských folklórnych súborov Enikibeniki 2022. Obidve súťaže sa uskutočnia dňa 26.03.2022 v Turčianskej knižnici v Martine.

Hlavným cieľom súťaží je nadobúdanie vedomostí, rozvíjanie zručností a umelecko- odborný rast kolektívov a jednotlivcov prostredníctvom poznávania, realizácie a prezentácie umeleckej tvorby v oblasti tradičného ľudového umenia a jeho folklorizovaných prejavov. Súťaže majú postupový charakter a sú trojstupňové. Vyhlasovateľ a odborný garant súťaží je Národné osvetové centrum

Aj napriek dlhej prestávke, kedy folkloristi nemohli nacvičovať, sa našim pedagógom a vedúcim folklórnych súborov podarilo na súťaže pripraviť! Môžeme sa tešiť na bohatú nádielku v podobe spevákov a súborov, v počte spolu 127 prihlásených účinkujúcich. Potešme sa spolu s našimi najmladšími účastníkmi týmto folklórnym sviatkom v Turci a užime si spev, tanec a hudbu v podobe tých najkrajších folklórnych zážitkov.

Zdroj: TKS

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Vertikal Martinky, Vertikal Martinky: Prvý ročník behu výsekom na Martinské hole

Vertikal Martinky: Prvý ročník behu výsekom na Martinské hole

V nedeľu 7. júla 2024 čaká nadšencov behu do vrchu skutočná výzva – beh výsekom zo …