sobota - 18. mája, 2024
, Turčianske kultúrne stredisko v Martine pripravilo výstavu fotografií zo súťaže Fotomaratón 2020

Turčianske kultúrne stredisko v Martine pripravilo výstavu fotografií zo súťaže Fotomaratón 2020

Turčianske kultúrne stredisko v Martine pripravilo výstavu fotografií zo súťaže Fotomaratón 2020. Prostredníctvom ôsmeho ročníka podujatia Fotomaratón Martin 2020 si fotografimohli vyskúšať netradičné fotenie na vybrané témy. Realizácia podujatia prebiehala v uličkácha zákutiach mesta Martin. Práve tento priestor slúžil ako inšpirácia, tu účastníci podujatia hľadali námety na vytvorenie svojej kolekcie súťažných fotografií k podujatiu, ktoré sa nesie v duchu „Zabávaj sa s fotografiou“.

Účastníci boli v deň konania podujatia oboznámení so šiestimi témami(Radosť, Šum, Ľudia ako my, Odrazy doby, Atmosféra parkov, Čo vidím cez okno), ktoré boli už tradične ladené v duchu nasledujúceho (PO) Letného fotofestu. Ten sa tohto roku sa predstaví viacerými sprievodnými podujatiami.

Podujatia sa zúčastnilo 14fotografov. Výsledky trojhodinového snaženia odborne analyzovali vynikajúci  fotografi Marek Pupák a Robert Kočanobaja z Bratislavy.

Výstupom netradičného fotenia je výstava, ktorú si záujemcovia nielen o fotografiu môžu pozrieť od 13. októbra do 30. novembra 2020v príjemnom prostredí CaféKamala, M. R. Štefánika 999/5, Martin.

Výstava„Fotomaratón Martin 2020“, je zrealizovaná, ako súčasť projektu Kultúrne KLBKO II. – Obrazy svetla V. Zorganizovalo ju Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti ŽSK. Projekt bol podporený z verejných zdrojov poskytnutých Fondom na podporu umenia a spolufinancovaný s podporou Žilinského samosprávneho kraja.

Zdroj: Radoslav Pančík

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Centrum národnej kultúry, Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Pridajte sa k oslavám Dní mesta Martin 2024! Od 14. do 16. júna sa v …