nedeľa - 14. júla, 2024
, Turčianske Teplice: V rámci Dní mesta bude radnica aj oceňovať

Turčianske Teplice: V rámci Dní mesta bude radnica aj oceňovať

Turčianske Teplice ožijú počas nasledujúcich dní podujatím Dni mesta. Na obyvateľov i návštevníkov čaká od piatka do nedele (15. a 17.6.) kultúrny program, samospráva ocení i vybrané osobnosti, ktoré sa zaslúžili o rozvoj a dobré meno kúpeľného mesta.

Dni mesta sú tradičným podujatím, ktoré funguje už vyše 20 rokov. „Konajú sa vždy v polovici júna a sú zároveň privítaním leta. Nechýbajú na nich dobrá zábava, hudba a jarmočný tovar. Hosťami na podujatí bývajú aj delegácie z partnerských miest, z Poľska, Českej republiky a Srbska,“ načrtla pre TASR vedúca kancelárie primátora mesta Viera Rusková.

Predzvesťou Dní mesta bude vo štvrtok (14.6.) celomestské oceňovanie bezpríspevkových darcov krvi v obradnej sieni mestského úradu. V piatok v rámci programu podujatia predvedú svoje nadanie žiaci miestnych základných a materských škôl, ukážky bojového umenia zase pripravilo občianske združenie Fatra. Oficiálne otvorenie podujatia s Adrianou Habrdovou naplánovalo mesto na 16.00 h. O 16.45 h samospráva ocení osobností Cenou mesta a Cenou primátora za kultúru, šport, sociálnu oblasť, podnikanie, turizmus. V prvý deň Dní mesta čaká na návštevníkov aj program v podobe orientálnych tancov, vystúpenia kapiel Mr. Teddy and the Sidekicks, Bon Jovi Tribute SK, Iné Kafe a diskotéka.

Program v sobotu (16.6.) ponúkne športové podujatie Bezpečne a zdravo na dopravnom ihrisku na Kúpeľnej ulici, po ňom bude nasledovať škola športovej streľby a popoludní vystúpenia základnej umeleckej školy, Dychovej hudby Minciar, Cimbal Brothers, Trial show majstra sveta Jána Kočiša, Tomáša Bezdedu s kapelou a Modusu. Nedeľa bude patriť festivalu mažoretiek horného Turca spojeného s oslavou Dňa otcov. Jarmok bude môcť verejnosť navštíviť v piatok a sobotu.

Zdroj: TASR

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

MS v hokejbale juniorov, Žilinu čaká hokejbalový sviatok. Stane sa dejiskom MS v hokejbale juniorov

Žilinu čaká hokejbalový sviatok. Stane sa dejiskom MS v hokejbale juniorov

Mesto Žilina pozýva na Majstrovstvá sveta v hokejbale 2024, ktoré sa uskutočnia už od 4. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *