štvrtok - 21. septembra, 2023
, „Turčiansky ochotník režisérom“ (29. júna)

„Turčiansky ochotník režisérom“ (29. júna)

Turčianske kultúrne stredisko v Martine srdečne pozýva všetkých ochotníkov a priaznivcov amatérskeho divadla na prvý workshop z cyklu šiestich prednášok/ tvorivých dielní, ktorý sa uskutoční 29. júna o 16.30 hod. v klubových priestoroch TKS. Tieto dielne sa budú konať v priebehu mesiacov jún, september, október a november 2015.

Účelom tohto projektu je vzdelať ochotníckych a amatérskych divadelných tvorcov. Prvá prednáška sa zameria na to, ako a kde hľadať inšpiráciu pre tvorbu alebo ako sa vymaniť zo stereotypných šablón ochotníckej réžie. Lektorom tejto akcie bude absolventka réžie na VŠMU Zuzana Galková, ktorá má skúsenosti s amatérskym divadlom ako porotkyňa, lektorka a účastníčka viacerých prehliadok.

Projekt „Turčiansky ochotník režisérom“ vznikol na podnet priaznivcov a ochotníkov, z dôvodu nedostatku režisérov z radov odborníkov, ale i samotných ochotníkov.

 

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja organizuje 23. septembra 2017 krajskú postupovú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *